PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozdają kredyty poniżej WIBOR-u

  • przegląd prasy/Puls Biznesu    18 sierpnia 2010 - 09:30
Rozdają kredyty poniżej WIBOR-u

Banki są dla samorządów coraz łaskawsze. Tarnowowi jeden z nich obsługuje linię debetową za WIBOR... minus 20 pkt bazowych.
Na rynku finansowania i obsługi finansowej samorządów trwa prawdziwa wojna cenowa. Przed miesiącem Pekao wyciął konkurentów w przetargu na kredyt dla Łodzi, dając 56 pkt bazowych marży powyżej WIBOR. To - jak się dziś okazazuje - było jednak nic.

Citi Handlowy (który normalnie nie jest aktywnym graczem w segmencie) przebił oferty w przetargu na obsługę finansową Tarnowa. Za prowadzenie rachunków miasta oraz spółek wraz z otwarciem linii debetowej na 25 mln zł bank zgodził się wziąć ledwie WIBOR i to minus 20 pkt bazowych.

- Ostatnio nie było przypadku, żeby ktoś oferował tak niską stawkę. Nie jesteśmy zwolennikami takich praktyk - mówi gazecie Hanna Hawlik, koordynator ds. współpracy z sektorem jednostek samorządu terytorialnego w ING Banku Śląskim.

Stawki marży kredytowej poniżej WIBOR ostatni raz widziane były na rynku długo przed kryzysem, 5 - 6 lat temu – mówi z kolei Agnieszka Pietkun, dyrektor ds. sprzedaży w biurze sektora publicznego Pekao.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • zorientowany, 2010-08-19 10:53:52

    A na ubezpieczeniach kredytu odkuje sobie z nawiązką :-)
  • autoidea, 2010-08-18 13:01:44

    Czy w Polsce wszystkie ceny musza byc przez kogos regulowane ? Przeszkadzanie w wolnym rynku to podobno przestepstwo.