PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozliczaj PIT w Warszawie

  • ZWI    15 kwietnia 2013 - 12:44
Rozliczaj PIT w Warszawie

Zostały tylko 2 tygodnie na rozliczenie PITa. Warszawa przypomina: jeśli mieszkasz i pracujesz w Warszawie, tutaj płać podatki. Teraz jest to bardzo proste – wypełniając zeznanie podatkowe wystarczy wpisać aktualny adres zamieszkania.
Stołeczny ratusz prowadzi kampanię informacyjną „To do Ciebie wróci. Rozliczaj PIT w Warszawie". Jest to forma prośby skierowanej do osób mieszkających i pracujących w stolicy a odprowadzających podatki poza nią, o przyłączenie się do grona warszawskich podatników.

W tym roku po raz pierwszy do udziału w akcji zaproszone zostały osoby powszechnie znane. Spoty z udziałem Macieja Dowbora, Elżbiety Jędrzejewskiej, Michała Piróga oraz Marzeny Sienkiewicz emitowane są na ekranach w komunikacji publicznej oraz w internecie.

Cała operacja związana ze zmianą informacji o miejscu zamieszkania w urzędzie skarbowym jest bardzo prosta. Teraz, kiedy wypełniamy zeznanie podatkowe za 2012 r., na pierwszej stronie, w części B wystarczy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. I nie chodzi tu o miejsce zameldowania, które mamy wpisane w dowodzie osobistym, ale o miejsce, w którym faktycznie mieszkamy.

A jeśli rozliczenie PIT za ten rok zostało już wysłane, wówczas można wypełnić dodatkowy, jednostronicowy dokument ZAP-3 i przesłać go do urzędu skarbowego.

Dlaczego powinniśmy płacić podatek dochodowy w miejscu, gdzie faktycznie mieszkamy? Ponieważ tak mówią przepisy, ale co najważniejsze, wówczas wraca on do nas poprzez lepiej funkcjonujące miasto. Od jednej osoby płacącej podatek w Warszawie do kasy miasta wpływa średnio 3 tys. zł, a wszystkie podatki dochodowe od wszystkich stołecznych podatników to aż 1/3 całego dochodu miasta.

Za te pieniądze Warszawa może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki. Różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea mogą realizować ciekawy program artystyczny.

Jeżdżą autobusy, tramwaje, metro oraz Szybka Kolej Miejska. Pieniądze z podatków pomogły wybudować Centrum Nauki Kopernik, most Marii Skłodowskiej-Curie, a teraz wspierają budowę II linii metra oraz wiele innych inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.