PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozporządzenie podatkowe opublikowane w Dzienniku Ustaw

  • KDS    29 grudnia 2017 - 13:54
Rozporządzenie podatkowe opublikowane w Dzienniku Ustaw
Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w DU (fot.shutterstock.com)

W czwartek (28.12) w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie sprawozdania podatkowego w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego.
Dokument zawiera m.in. szczegółowy zakres informacji objętych sprawozdaniem podatkowym w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego, wzór sprawozdania, terminy i sposób przekazywania oraz sposób sporządzania sprawozdania czy terminy i sposób przekazywania oraz sposób sporządzania aktualizacji sprawozdania. 

Pełną treść rozporządzenia zamieściliśmy w dziale multimedia. 

Z treści rozporządzenia dowiemy się, że w przypadku, gdy rada gminy nie podjęła uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta lub średniej ceny sprzedaży drewna, w sprawozdaniu wykazuje się średnią cenę skupu żyta lub średnią cenę sprzedaży drewna, ustalone na podstawie komunikatów Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, obowiązujące w roku podatkowym, w którym jest sporządzane sprawozdanie.

Terminy, o których należy pamiętać to: 10 stycznia danego roku podatkowego - do tego dnia organ podatkowy ma przekazać część A sprawozdania do właściwej regionalnej izby obrachunkowej oraz 
20 lipca danego roku podatkowego - do tego dnia należy przekazać część B sprawozdania. 

Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w DU. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.