Rozstrzygnęli przetarg na sprzedaż 100 tys. m.kw. Powstanie fabryka celulozy

  • wnp.pl (tgan)
  • 30-10-2009
  • drukuj
Firma Weyerhaeuser ogłosiła 30 października, że zamierza wybudować nową fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku. Treść wiadomości Przedstawiciele władz miasta poświadczyli, że Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno 100 tys. m kw. działki przeznaczonej na realizację tego projektu.

Procedura zawarcia umowy sprzedaży gruntu ma być sfinalizowana do końca tego roku, a początek prac nad budową liczącej 17 tys. m kw. fabryki spodziewany jest na wiosnę 2010. Główna działalność zakładu skupi się na przetwórstwie celulozy na potrzeby produkcji artykułów higienicznych. Docelowo, po planowanym w 2012 r. zakończeniu budowy, w nowym zakładzie produkcyjnym utworzonych zostanie co najmniej 45 nowych miejsc pracy.

– Decyzja o budowie obiektu w Gdańsku pozwala na strategiczne ulokowanie działań firmy w zakresie przetwórstwa celulozy; blisko klientów i w regionie rosnących perspektyw zbytu. – wyjaśnia Shaker Chandrasekaran, wiceprezes Weyerhaeuser Cellulose Fibers.

Inwestycja w Polsce będzie pierwszą fabryką koncernu Weyerhaeuser produkującą celulozę poza Ameryką Północną. Podstawowym odbiorcą produktów wytwarzanych w fabryce będzie Procter&Gamble.

– To przedsięwzięcie jest jedną z najważniejszych inwestycji zagranicznych przeprowadzonych w kraju w 2009r. i wspierane było przez PAIiIZ od samego początku. – mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Jak nas poinformowano w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA) ta nowoczesna inwestycja efektywnie wzmocni potencjał tworzonego Parku Przemysłowo–Technologicznego „Maszynowa”.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU