PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozstrzygnęli przetarg na sprzedaż 100 tys. m.kw. Powstanie fabryka celulozy

  • wnp.pl (tgan)    30 października 2009 - 11:39

Firma Weyerhaeuser ogłosiła 30 października, że zamierza wybudować nową fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku. Treść wiadomości Przedstawiciele władz miasta poświadczyli, że Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno 100 tys. m kw. działki przeznaczonej na realizację tego projektu.
Procedura zawarcia umowy sprzedaży gruntu ma być sfinalizowana do końca tego roku, a początek prac nad budową liczącej 17 tys. m kw. fabryki spodziewany jest na wiosnę 2010. Główna działalność zakładu skupi się na przetwórstwie celulozy na potrzeby produkcji artykułów higienicznych. Docelowo, po planowanym w 2012 r. zakończeniu budowy, w nowym zakładzie produkcyjnym utworzonych zostanie co najmniej 45 nowych miejsc pracy.

– Decyzja o budowie obiektu w Gdańsku pozwala na strategiczne ulokowanie działań firmy w zakresie przetwórstwa celulozy; blisko klientów i w regionie rosnących perspektyw zbytu. – wyjaśnia Shaker Chandrasekaran, wiceprezes Weyerhaeuser Cellulose Fibers.

Inwestycja w Polsce będzie pierwszą fabryką koncernu Weyerhaeuser produkującą celulozę poza Ameryką Północną. Podstawowym odbiorcą produktów wytwarzanych w fabryce będzie Procter&Gamble.

– To przedsięwzięcie jest jedną z najważniejszych inwestycji zagranicznych przeprowadzonych w kraju w 2009r. i wspierane było przez PAIiIZ od samego początku. – mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Jak nas poinformowano w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA) ta nowoczesna inwestycja efektywnie wzmocni potencjał tworzonego Parku Przemysłowo–Technologicznego „Maszynowa”.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.