PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska: Aquadrom z nowym kredytem. Miasto oszczędza pieniądze i czas

  • AW    11 grudnia 2017 - 15:06
Ruda Śląska: Aquadrom z nowym kredytem. Miasto oszczędza pieniądze i czas
Rudzki aquapark w dzielnicy Halemba został otwarty w 8 grudnia 2012 roku (fot.:facebook)

Prawie 13 mln złotych mniej będzie kosztować Rudę Śląską spłata kredytu zaciągniętego na budowę aquaparku Aquadrom.
Rada miasta na wniosek prezydent Grażyny Dziedzic wyraziła zgodę na zmianę kredytodawcy dla tej inwestycji. Nowy kredyt spółka otrzyma z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Środki w całości zostaną przeznaczone na spłatę dotychczasowego zobowiązania. Dzięki nowemu kredytowi zmianie ulega wysokość poręczenia kredytu przez miasto. Do tej pory opiewało ono na kwotę 230 mln złotych. Teraz poręczenie wyniesie nieco ponad 122 mln zł – poinformował na Facebooku wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer.

Jak podkreśla, skróceniu ulegnie czas spłaty kredytu.

- Termin spłaty ostatniej raty upływa w grudniu 2031 roku, a nie w styczniu 2036 r. - dodaje Mejer.

Przypomnijmy - rudzki aquapark w dzielnicy Halemba został otwarty w 8 grudnia 2012 roku, jako trzeci aquapark w regionie, po obiektach w Tarnowskich Górach i Dąbrowie Górniczej. Budowa przebiegała z wieloma perypetiami, a już po otwarciu aquapark dwa razy stanął na skraju bankructwa. Budowa Aquadromu kosztowała 119 mln zł. Inwestorem jest spółka Park Wodny w Rudzie Śląskiej.

Aquadrom jest chwalony za nowoczesność i wyposażenie. Składa się z trzech stref – sportu, rekreacji i saunarium. W ubiegłym roku w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego została oddana do użytku także tzw. „strefa sucha” – klub fitness Smart Gym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.