Ruda Śląska: Budują pierwsze inwestycje z budżetu obywatelskiego 2016

• W Rudzie Śląskiej wbijają łopatę pod pierwszą inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
• W dzielnicy Bykowina powstanie plac street workout wraz z piaskownicą i grillem.
• W tym roku w mieście będzie realizowanych 14 zadań za 2,6 miliona złotych.
Ruda Śląska: Budują pierwsze inwestycje z budżetu obywatelskiego 2016
W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Rudy Śląskiej na projekty głosowało 6,1 tys. mieszkańców. (fot. Przemek Noparlik/wikipedia.org)

Zadanie realizowane w Bykowinie to drugi etap inwestycji, na którą głosowano już rok temu. W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim zrealizowano ścieżkę pieszo-rowerową, przy której stanęły ławki i kosze na śmieci. Teraz wzdłuż ścieżki staną urządzenia do street workout: drabinki, drążki i poręcze, a także miejsce do grillowania. Koszt inwestycji to ok. 100 tys. zł. Roboty mają się zakończyć w lipcu tego roku.

W Rudzie Śląskiej trwają też przygotowania do pozostałych inwestycji, które zwyciężyły w budżecie obywatelskim. Chodzi o zadania takie jak: przebudowa brzegu stawu dla wędkarzy, remont chodników, remonty sal i infrastruktury sportowej przy szkołach, a także hali zapaśniczej, zagospodarowanie skweru, przebudowa Centrum Rozwoju Rodziny i wybrukowanie parkingu przy cmentarzu.

W tegorocznym budżecie obywatelskim w Rudzie Śląskiej, który był już trzecią edycją, głosowało ponad 6 tysięcy mieszkańców. Z kolei uchwała dotycząca budżetu obywatelskiego na 2017 rok zostanie podjęta 28 kwietnia na sesji rady miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU