PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska: Budują pierwsze inwestycje z budżetu obywatelskiego 2016

  • MN    25 kwietnia 2016 - 14:21
Ruda Śląska: Budują pierwsze inwestycje z budżetu obywatelskiego 2016
W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Rudy Śląskiej na projekty głosowało 6,1 tys. mieszkańców. (fot. Przemek Noparlik/wikipedia.org)

• W Rudzie Śląskiej wbijają łopatę pod pierwszą inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
• W dzielnicy Bykowina powstanie plac street workout wraz z piaskownicą i grillem.
• W tym roku w mieście będzie realizowanych 14 zadań za 2,6 miliona złotych.
Zadanie realizowane w Bykowinie to drugi etap inwestycji, na którą głosowano już rok temu. W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim zrealizowano ścieżkę pieszo-rowerową, przy której stanęły ławki i kosze na śmieci. Teraz wzdłuż ścieżki staną urządzenia do street workout: drabinki, drążki i poręcze, a także miejsce do grillowania. Koszt inwestycji to ok. 100 tys. zł. Roboty mają się zakończyć w lipcu tego roku.

W Rudzie Śląskiej trwają też przygotowania do pozostałych inwestycji, które zwyciężyły w budżecie obywatelskim. Chodzi o zadania takie jak: przebudowa brzegu stawu dla wędkarzy, remont chodników, remonty sal i infrastruktury sportowej przy szkołach, a także hali zapaśniczej, zagospodarowanie skweru, przebudowa Centrum Rozwoju Rodziny i wybrukowanie parkingu przy cmentarzu.

W tegorocznym budżecie obywatelskim w Rudzie Śląskiej, który był już trzecią edycją, głosowało ponad 6 tysięcy mieszkańców. Z kolei uchwała dotycząca budżetu obywatelskiego na 2017 rok zostanie podjęta 28 kwietnia na sesji rady miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.