PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza budowa ronda w Polkowicach

  • EMM    17 czerwca 2010 - 12:23

Rozpoczyna się budowa kolejnego w Polkowicach ronda. Potrwa ona pięć miesięcy i nie odbędzie się bez utrudnień w ruchu drogowym. Kierujący będą musieli korzystać z objazdów.
Trwa budowa ronda przy zbiegu ulic H.Dąbrowskiego, Kolejowej i mjr. H.Sucharskiego. To już trzecie takie rozwiązanie komunikacyjne w Polkowicach. W czerwcu przekazano plac budowy pod inwestycję.

Budowa ronda, tak jak w przypadku poprzednich takich przedsięwzięć, wiąże się szeregiem utrudnień w ruchu drogowym. Konieczne będą objazdy. Tutaj jednak sytuacja będzie specyficzna - zamknięte będzie bowiem całe skrzyżowanie.

Po 21 czerwca nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie. Największe utrudnienia potrwają przez najbliższe dwa miesiące, bowiem skrzyżowanie będzie zamknięte całkowicie. Wybrano ten okres, aby wykorzystać czas wakacyjny, kiedy nieco mniejszy jest ruch uliczny i aby zminimalizować utrudniania osobom wożących dzieci do szkół. Inwestycja ma być ukończona w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. Wykonawcą robót jest legnicka firma ABM Pol-Dróg. Koszt inwestycji to 1 mln 71 tys. zł. 

- Mieszkańcy mówią, że ronda w Polkowicach, to świetne rozwiązanie komunikacyjne - bezpieczne, wygodne i estetyczne. Dlatego będzie ich więcej. Rozpoczęliśmy, poprzez dotację dla powiatu, projektowanie kolejnego ronda, tym razem na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Kard. B.Kominka. Zamierzamy je wybudować w przyszłym roku - mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.