PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza głosowanie na budżet obywatelski woj. opolskiego

  • PAP/MIW    8 kwietnia 2018 - 18:00
Rusza głosowanie na budżet obywatelski woj. opolskiego
Według informacji opolskiego urzędu marszałkowskiego, do drugiej edycji budżetu zgłoszono 128 wniosków, z czego 28 odrzuciła komisja z powodów formalnych i merytorycznych. (fot. www.umwo.opole.pl)

Od poniedziałku (9.04) wszyscy mieszkańcy województwa opolskiego mogą oddać głos na jeden ze stu projektów w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.
Według informacji opolskiego urzędu marszałkowskiego, do drugiej edycji budżetu zgłoszono 128 wniosków, z czego 28 odrzuciła komisja z powodów formalnych i merytorycznych. O 3 mln zł z puli budżetu konkurować będzie sto wniosków. W tym roku głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, bez względu na wiek, ale w przypadku młodzieży do lat 16 konieczna będzie zgoda rodziców.

Zgodnie z regulaminem konkurs jest podzielony na dwie kategorie: powiatową i subregionalną - obejmującą kilka powiatów. W przypadku projektów powiatowych ich wartość musi się zmieścić między kwotą 50 tys. zł a 100 tys. zł. W kategorii subregionalnej odpowiednio 75-150 tys. zł.

Każdy mieszkaniec może oddać głos na jeden projekt o zasięgu subregionalnym i jeden powiatowy wyłącznie z terenu, w którym zamieszkuje. W sumie złożono projekty o łącznej wartości 13 mln zł.

- Jest sto projektów, sto pomysłów i mam nadzieję, że jak w ubiegłym roku odda na nie głos nie mniej niż sto tysięcy osób. Wszystko w stulecie odzyskania niepodległości, więc liczba sto nas otacza. Cieszę się, że inicjatywa zaangażowania obywateli w podział środków wypracowanych w regionie, tak szybko zdobyła poparcie w naszym społeczeństwie - powiedział marszałek województwa Andrzej Buła.

Podobnie jak w pierwszej edycji, najwięcej wniosków zgłosili mieszkańcy z subregionów głubczyckiego, prudnickiego i krapkowickiego.

Głosować można w sposób tradycyjny - wrzucając kartę do urny w urzędzie marszałkowskim i punktach informacyjnych, korespondencyjnie lub za pomocą specjalnego generatora do głosowania na stronie internetowej. Głosowanie będzie trwało od 9 do 29 kwietnia. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.