PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza głosowanie na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego w Poznaniu

  • PAP    16 września 2013 - 16:33
Rusza głosowanie na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego w Poznaniu

20 projektów zgłoszonych przez mieszkańców i organizacje pozarządowe ubiega się o finansowanie w ramach budżetu obywatelskiego Poznania na 2014 r. W poniedziałek rozlosowano numery, pod jakimi poszczególne inwestycje będą umieszczone na liście do głosowania.
Głosowanie nad propozycjami, w którym mogą wziąć udział Poznaniacy, rozpocznie się we wtorek.

"Poprzez budżet obywatelski chcemy zwiększyć zaangażowanie obywateli w życie miasta. Tworzenie takiego budżetu ma sens, kiedy ma on wsparcie obywateli, którzy głosując muszą się z propozycjami zapoznać i wybrać te, które uznają za istotne" - powiedział podczas konferencja prasowej prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Czytaj też: Poznański budżet obywatelski się przyjął

Do drugiej edycji budżetu obywatelskiego w Poznaniu nadesłano 217 wniosków, urzędnicy wskazali 63 najlepsze projekty, z których zespół opiniujący wybrał 20. Na finałową 20. przez prawie dwa tygodnie będą mogli głosować mieszkańcy Poznania. 20 wytypowanych projektów ma wartość 46 mln złotych.

Najwięcej projektów, sześć, związanych jest z budową ścieżek rowerowych i stacji rowerów miejskich, pięć z rozbudową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, cztery dotyczą zagospodarowania przestrzennego, trzy dotyczą dziedziny pomocy społecznej, a dwa to projekty kulturalno-oświatowe.

Najdroższy z proponowanych projektów to odbudowa stadionu na Golęcinie za prawie 9 mln złotych, a najtańszy to ustawienie ławek na placu Wolności za 14 tys. złotych. Wśród zaproponowanych projektów są np. akcja społeczna "Stop czerniakowi", budowa przytuliska dla bezdomnych czy stworzenie w Poznaniu Muzeum Enigmy.

Swoje głosy na poszczególne projekty mogą oddawać pełnoletni mieszkańcy Poznania oraz po raz pierwszy studenci z poza miasta, którzy uczą się na poznańskich uczelniach. Głosować można przez Internet i w specjalnych punktach do głosowania.

Na realizację w ramach budżetu na 2014 rok mogą liczyć te projekty, które uzyskają najwięcej głosów, jednak łączny koszt wybranych przedsięwzięć nie może przekroczyć 20 mln złotych, bo taką kwotę przeznaczono na budżet obywatelski w 2014 roku.

Głosowanie zakończy się 29 września, poszczególne projekty w trakcie głosowania będą za darmo promowane w lokalnej telewizji kablowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.