PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza przetarg na Sukiennice Świdnickie

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    5 marca 2012 - 11:50
Rusza przetarg na Sukiennice Świdnickie

Na czwartek, 8 marca, zaplanowano przetarg, który ma wyłonić najemcę. Podejmie on się zorganizowania nieszablonowego miejsca. Mowa o Sukiennicach Świdnickich, które mają szansę wrócić do Rynku.
Zwycięzca przetargu w zamian za przygotowanie miejsca – wraz z radykalną przebudową – może liczyć na zwolnienie z czynszu nawet przez 4 lata w samym sercu Świdnicy – Rynku.

Czyta też : Będą sukiennice w Świdnicy

Według planu Sukiennice Świdnickie mogą powstać w bloku śródrynkowym na parterze kamienicy Rynek 39-40. W miejscu tym poprzednio działała księgarnia. Przetarg ma pomóc w znalezieniu najemcy ponad 124-metrowego lokalu.

Po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu zostanie stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne.

– To doskonałe miejsce, gdzie swoje dzieła mogą sprzedawać artyści, rękodzielnicy, czy też sprzedawcy wyrobów regionalnych. Zmiana lokalizacji wejścia od zewnętrznej i wewnętrznej strony budynku stworzy dodatkowe dojście do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową. Tam planujemy nie tylko nową aranżację placu, ale też remont elewacji budynków. Wspólnie z prywatnym inwestorem możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nowe miejsce – uważa Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy (zabierz głos/oceń prezydenta).

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu, do którego można się jeszcze zgłosić, dostępne są pod adresem: www.nieruchomosci-swidnica.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.