PARTNER PORTALU
 • BGK

Ruszą remonty w szkołach

 • BB    10 października 2011 - 20:46
Ruszą remonty w szkołach

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował o przyznaniu środków na remonty w szkołach województwa: w I Liceum Ogólnokształcącym w Białym Borze i Zespole Szkół Medycznych w Świnoujściu.
I Liceum Ogólnokształcące w Białym Borze otrzyma  452.560 zł. na kompleksowy remont sali gimnastycznej i pomieszczeń internatu. W związku ze złym stanem infrastruktury  remont sali gimnastycznej jest niezbędny. Sala wymaga wymiany wykładziny sportowej, wymiany posadzki z wykładziny termozgrzewalnej na korytarzu, w szatniach, pomieszczeniach technicznych.

Wymieniona zostanie również instalacja elektryczna, sprzęt sportowy: bramki, piłki. Obecnie w sali gimnastycznej  brakuje też odpowiedniego zabezpieczenia ścian oraz okien. Za przyznane pieniądze zamontowane zostaną specjalne siatki zabezpieczające oraz rolety.

Skorzystają nie tylko sportowcy. Sala gimnastyczna w Białym Borze to miejsce  gdzie odbywa się w ciągu roku wiele imprez kulturalnych oraz koncertów o zasięgu ponadregionalnym. Dyrekcja szkoły planuje zakup nowej sceny. Obecnie używana ma ponad 20 lat i nie nadaje się już do użytku. Nowa scena będzie przenośna. Chórzyści szkolni otrzymają nowy podest.

Remont będzie mógł dokończyć również Zespół Szkół Medycznych w Świnoujściu.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał na ten cel kwotę 64.936 zł. Pieniądze przeznaczone będą na zagospodarowanie placu apelowego, wejście do budynków administracji, ławeczki, zagospodarowanie zieleni. To końcowy etap prac remontowych w te placówce. Do tej pory udało się zakończyć modernizację budynków: głównego i pomocniczego szkoły.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Długowłosa, 2011-10-11 10:43:55

  Właściwie to zrozumiałe, że czasami się nie da wszystkiego zrobić naraz, tylko, że będzie brakowało trochę czasu
 • OBJAZDOWY, 2011-10-10 21:38:48

  czas najwyższy już na te remonty.
 • KOtlet, 2011-10-10 21:10:00

  Mamy nadzieje,że coś się ruszy! A inni wyborcy?