PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył pierwszy konkurs na programy rewitalizacji

  • JL    4 listopada 2015 - 09:00
Ruszył pierwszy konkurs na programy rewitalizacji
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs dotacji, którego celem jest wsparcie gminy z regionu w procesie opracowywania lub aktualizacji programów rewitalizacji. Fot. Pixabay.com

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs dotacji, którego celem jest wsparcie gminy z regionu w procesie opracowywania lub aktualizacji programów rewitalizacji.
Konkurs przygotowano w ramach współpracy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z samorządem Dolnego Śląska. Jego celem jest wsparcie gmin w uruchomieniu procesów zmierzających do rewitalizacji obszarów zdegradowanych, poprzez pomoc w przygotowaniu programów rewitalizacji.

Czytaj też: Gminne programy rewitalizacji bez naruszania prywatności

Będą one podstawowymi dokumentami do prowadzenia tych procesów, umożliwiającymi także ubieganie się o dofinansowanie działań rewitalizacyjnych w ramach funduszy europejskich.

Współpraca między ministerstwem a urzędami marszałkowskimi pozwoli na opracowanie gminnych programów rewitalizacji spełniających wymogi określone przez ministerstwo oraz warunki zawarte w regionalnych programach operacyjnych.

Wartość projektu gminy wynosi minimum 50 tys. zł, maksimum 300 tys. zł, przy czym wkład własny gminy wynosi 10 proc. wartości projektu.

Za koszty kwalifikowalne mogą być uznane wydatki poniesione na rzecz złożonego projektu od dnia rozpoczęcia jego realizacji, jednak nie wcześniej niż od 1 maja 2015 r. do dnia zakończenia jego realizacji, jednak nie później niż do 31 grudnia 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.