Ruszyło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Suwałkach

W Suwałkach (Podlaskie) rozpoczęło się głosowanie na 24 projekty w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok w tym mieście. Budżet obywatelski na przyszły rok ma wynieść 2 mln zł.
Ruszyło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Suwałkach

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej do podziału był 1 mln zł, do realizacji wybrano dwie inwestycje. Jak poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, projekty są już w końcowej fazie realizacji.

W tej edycji budżet ma wynieść 2 mln zł, z czego 1,4 mln zł przeznaczone jest na tzw. duże projekty o wartości od 100 do 700 tys. zł, a 600 tys. przeznaczono na tzw. małe projekty, których wartość nie przekracza 100 tys. zł. Do głosowania zakwalifikowano 24 projekty: 14 dużych i 10 małych. Z danych magistratu wynika, że uda się zrealizować co najmniej osiem projektów.

Czytaj też:  Dla wielu samorządowców budżet partycypacyjny jest zbyt skomplikowany

Głosowanie potrwa do 19 października, a wyniki mają być znane 24 października.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Suwałk, który na stałe mieszka w tym mieście i ma ukończone 16 lat. Maksymalnie można oddać dwa głosy, po jednym na projekt z grupy dużych i małych.

Głosować można na dwa sposoby - tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do urn ustawionych w urzędzie miejskim bądź aquaparku. Można też głosować za pośrednictwem strony internetowej urzędu miejskiego.

Czytaj też:  Petroff-Skiba: Dopiero trzeci budżet obywatelski jest dobry

Wśród projektów zakwalifikowanych do głosowania są przede wszystkim pomysły na budowę dróg dojazdowych do bloków, domów i ogródków działkowych, parkingi, oświetlenie miejskie, monitoring, strefy rekreacji, siłownie plenerowe, place zabaw i ścieżki rowerowe. Mieszkańcy zgłosili również pomysł zorganizowania strefy relaksu nad zalewem Arkadia. Inny projekt zakłada powstanie suwalskiego systemu rowerów miejskich.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE