PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Suwałkach

  • PAP    6 października 2014 - 11:43
Ruszyło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Suwałkach

W Suwałkach (Podlaskie) rozpoczęło się głosowanie na 24 projekty w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok w tym mieście. Budżet obywatelski na przyszły rok ma wynieść 2 mln zł.
To druga edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej do podziału był 1 mln zł, do realizacji wybrano dwie inwestycje. Jak poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, projekty są już w końcowej fazie realizacji.

W tej edycji budżet ma wynieść 2 mln zł, z czego 1,4 mln zł przeznaczone jest na tzw. duże projekty o wartości od 100 do 700 tys. zł, a 600 tys. przeznaczono na tzw. małe projekty, których wartość nie przekracza 100 tys. zł. Do głosowania zakwalifikowano 24 projekty: 14 dużych i 10 małych. Z danych magistratu wynika, że uda się zrealizować co najmniej osiem projektów.

Czytaj też:  Dla wielu samorządowców budżet partycypacyjny jest zbyt skomplikowany

Głosowanie potrwa do 19 października, a wyniki mają być znane 24 października.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Suwałk, który na stałe mieszka w tym mieście i ma ukończone 16 lat. Maksymalnie można oddać dwa głosy, po jednym na projekt z grupy dużych i małych.

Głosować można na dwa sposoby - tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do urn ustawionych w urzędzie miejskim bądź aquaparku. Można też głosować za pośrednictwem strony internetowej urzędu miejskiego.

Czytaj też:  Petroff-Skiba: Dopiero trzeci budżet obywatelski jest dobry

Wśród projektów zakwalifikowanych do głosowania są przede wszystkim pomysły na budowę dróg dojazdowych do bloków, domów i ogródków działkowych, parkingi, oświetlenie miejskie, monitoring, strefy rekreacji, siłownie plenerowe, place zabaw i ścieżki rowerowe. Mieszkańcy zgłosili również pomysł zorganizowania strefy relaksu nad zalewem Arkadia. Inny projekt zakłada powstanie suwalskiego systemu rowerów miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.