PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego w Łomży

  • PAP    11 września 2014 - 19:47
Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego w Łomży

W Łomży (Podlaskie) rozpoczęło się głosowanie na 24 propozycje inwestycji, zgłoszonych do realizacji przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Planowany budżet obywatelski miasta na przyszły rok ma wynieść 1 mln zł.
To druga edycja budżetu obywatelskiego w Łomży. W pierwszej do podziału było 300 tys. zł, a mieszkańcy wybrali dwie inwestycje - spośród 28 pomysłów.

Tym razem ma być to 1 mln zł, ale miasto zostało podzielone na trzy strefy, między które będą też podzielone pieniądze przeznaczone na inwestycje z budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 24 września. Łączna wartość zgłoszonych propozycji to prawie 2,4 mln zł.

Głosować można w różny sposób - zarówno na papierowych kartach do głosowania, które można wrzucać do urn ustawionych w sześciu miejscach w mieście (m.in. w urzędzie miejskim), wysłać pocztą w kopercie lub zeskanować i wysłać na adres mailowy, można też zagłosować bezpośrednio przez internet.

Czytaj też:  Mieszkańcy Łomży zgłosili 24 propozycje do budżetu obywatelskiego

Głosować można maksymalnie na trzy propozycje i niekoniecznie ze strefy, w której się mieszka.

Najwięcej pomysłów dotyczy budowy alejek, chodników, ścieżek rowerowych, placów zabaw, boisk czy miejsc do wypoczynku.

Są też takie projekty jak stworzenie efektownej elewacji na jednej z zabytkowych kamienic, budowa "Ławeczki filozofa Wincentego Lutosławskiego", która ma być czytelnią na wolnym powietrzu, przystanku autobusowego z huśtawkami czy sceny koncertowej w ogrodzie jednego z miejskich przedszkoli.

Czytaj tez:  Budżet obywatelski antagonizuje obywateli

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.