PARTNER PORTALU
  • BGK

Rybnik kusi inwestorów. Zwolnieniami z podatku

  • AW    12 lipca 2011 - 13:55
Rybnik kusi inwestorów. Zwolnieniami z podatku

Nawet przez 9 lat mogą być zwolnieni z podatku od nieruchomości przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na duże nowe inwestycje w Rybniku. To sposób władz miasta na rozruszanie lokalnej koniunktury.
Uchwała zwalniająca z podatku od nieruchomości obejmuje nowowybudowane  budynki i budowle, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz  związane z nimi nowonabyte grunty, stanowiące nowe inwestycje.

Rdani, na wniosek preyzdenta (zabierz głos/oceń jego działania) wprowadzili zróżnicowanie okresu zwolnienia, uzależniając jego długość od wielkości nowej inwestycji (kosztów kwalifikujących do objęcia pomocą) oraz terminu zakończenia realizacji inwestycji, także różnego w zależności od wielkości nakładów.

O podatku tym na 9 lat mogą zapomnieć przedsiebiorcy jeśli koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą na nową inwestycję wyniosły ogółem co najmniej miliard złotych (zakończą inwestycję do 31 grudnia 2018 r).  3 lata zwolnienia z podatku to zachęta dla tych, co zainwestują co najmniej 100 mln (i zakończą inwestycję do 31 grudnia 2017 r.). Podatkowe zwolnienia na 2 lata obowiązuje przy inwestycjach na co najmniej 30 mln zł i zakończonych do 31 grudnia 2016 r.

Zwolnienia nie obejmą jednak inwestycji związanych z działalnością handlową, której powierzchnia sprzedażowa przekracza 1.000 m², działalnością bankową oraz prowadzeniem i obsługą stacji paliw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.