Rząd będzie analizował skutki uchwalanego prawa. Ocena pokaże czy potrzebna jest nowelizacja

Rząd bierze pod lupę ustawy. Będzie analizował skutki uchwalanego w ostatnich latach prawa. Na początku procedurze poddanych zostanie 20 ustaw regulujących gospodarkę.
Rząd będzie analizował skutki uchwalanego prawa. Ocena pokaże czy potrzebna jest nowelizacja
Zła jakość prawa to jedna z najważniejszych barier w rozwoju polskiego biznesu (fot.pixabay.com)

Praktyka ta stanie się obowiązkiem wszystkich resortów - informuje "Gazeta Wyborcza". Ocena wykaże, czy ustawę trzeba nowelizować. Celem oceny jest maksymalne zmniejszanie liczby obowiązków dla firm i obywateli. Przeprowadzone oceny będą publikowane na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Pierwsze zostaną przygotowane do końca 2015 r.

Zła jakość prawa to jedna z najważniejszych barier w rozwoju polskiego biznesu - czytamy w gazecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do EWA: Trzeba sobie zdać sprawę, że nie chodzi o to żeby coś kontrolować, tylko o kolejnych urzędników w systemie. Skądś trzeba wyborców brać jak na lewo i prawo się ludzi okrada.

David, 2015-03-19 22:22:44 odpowiedz

oj rzadzie rzadzie!!!!! kontrolujesz samego siebie - czemu nie od razu! przeciez ustawodawca musi widziec jak prawo jest konstruowane i kto na tym ucierpi -i jestem przekonana ze napewno wie! prawo to sprawiedliwosc! niesprawiedliwosc to nie prawo tylko rozboj - moze dodam w bialy dzien! a p...rosze przyjrzec sie ustawodawstwu o gospodarce lokalami, nieruchomosciami, o najmie i najemcach znaczy sie!!!! o wykonywaniu prawa - o braku ustaw na skorumpowanych urzednikow?! ooooo, mozna by tak do 40-ego maja! nic innego Polacy nie potrzebuja tylko normalnosci i prawa, ktore nie jest macocha dla nich tylko po prostu normalnoscia! nie tylko bogaci chca zyc! panowie i panie. rozwiń

EWA, 2015-03-19 15:59:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU