Rząd będzie walczył z nietrzeźwymi kierowcami

We wtorek zostanie przedstawiony pakiet propozycji, które umożliwią ograniczenie problemu nietrzeźwych kierowców - zapowiedziała w czwartek kancelaria premiera.
Rząd będzie walczył z nietrzeźwymi kierowcami

Tego dnia premier Donald Tusk spotkał się z ministrami sprawiedliwości i spraw wewnętrznych: Markiem Biernackim i Bartłomiejem Sienkiewiczem oraz wiceministrem infrastruktury Zbigniewem Rynasiewiczem. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo na drogach.

"W czasie spotkania w kancelarii premiera ministrowie przedstawili premierowi rozwiązania, nad którymi pracują oraz aktualne dane i statystyki związane z problemem kierowania pojazdami przez osoby nietrzeźwe" - napisano w komunikacie opublikowanym po spotkaniu na stronie KPRM.

"Przygotowany zostanie pakiet propozycji, które umożliwią ograniczenie tego problemu. Będą one przedstawione podczas posiedzenia rządu, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 7 stycznia" - poinformowano.

Spotkanie zwołano w związku z wypadkiem w Kamieniu Pomorskim, gdzie w środę pijany kierowca wjechał w grupę ludzi idącą chodnikiem. Zginęło sześć osób, a dwie zostały ranne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

najpierw zakaz spożywania alkoholu w sejmie i senacie .Wszyscy od policjanta do sędziego którzy spożywają alkohol na bruk gdyż nie mogą oceniac innych jak sami piją jeżeli ja moge przez 35 lat zawsze miec 0 promila to oni jako przedstawiciele prawa powinni dawać przykład Zadnne imunitety nie powin...ny ich chronić i zaprzestac ze każde otwarcie inwestycji jest opijane a póżniej samożądowcy jezdżą na /dwuch gazach/.itd. rozwiń

kazikspiczki, 2014-01-03 17:31:31 odpowiedz

Rząd będzie walczył z nietrzeźwymi kierowcami,a kto będzie walczył z podchmielonymi urzędnikami i posłami?

Piwosz, 2014-01-03 16:56:51 odpowiedz

Przecież w tym spektaklu nie o poprawę bezpieczeństwa na drodze chodzi lecz opoprawę spadających notowań poparcia dla Tuska. Podobnie błyskawiczna akcja jak te z dopalaczami i hazardem. Proponuję rozważyć karę śmierci za wąchanie korka przed jazdą samochodem. Skrzyżowanie autostrad wolności i soli...darności średnio wypaliło to może ta "spontaniczna" pr-owa akcja zbudowana na kanwie tragedii da oczekiwane efekty polityczne bo na inne niestety liczyć nie możemy. Na poważne działania rząd miał 7 lat teraz to już tylko pajacowanie w tej materii pozostało ale kogo to dzisiaj dziwi, mnie nie. Gdyby nasi politycy zamiast błaznować zaczęli sumiennie pracować byłoby pięknie i mniej śmiesznie. rozwiń

pllo, 2014-01-02 22:22:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU