PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd nie zablokuje dostępu do opinii i analiz prywatyzacyjnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    3 sierpnia 2011 - 06:38
Rząd nie zablokuje dostępu do opinii i analiz prywatyzacyjnych

Posłowie w podkomisji nie zgodzili się na ograniczenie dostępu do analiz i opinii dotyczących prywatyzacji, komercjalizacji oraz spraw sądowych z udziałem Skarbu Państwa i samorządu.
Posłowie z sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych pracującej w podkomisji nadzwyczajnej nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej, nie zgodzili się na ograniczenia, które chcieli wprowadzić do ustawy ministrowie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przyjęte przez Radę Ministrów przepisy nie wytrzymały krytyki organizacji pozarządowych, które alarmowały, że pozwalają one na utajnienie niemal każdej informacji publicznej.

Sprawa nie jest jeszcze wygrana. Być może strona rządowa będzie próbowała wprowadzić przepis w jakiejś zmodyfikowanej wersji jeszcze na etapie komisji lub potem w Senacie.

Projektowany przez rząd przepis przewidywał ograniczenie dostępu m.in. do stanowisk, opinii, instrukcji lub analiz sporządzonych przez lub na zlecenie Rzeczypospolitej Polskiej, Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego na potrzeby procesu prywatyzacji lub postępowań sądowych do czasu ich zakończenia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.