PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd nie zajmie się nowelizacją ustawy o służbie cywilnej

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 14:09
Rząd nie zajmie się nowelizacją ustawy o służbie cywilnej
Zmiany w ustawie o służbie cywilnej mają doprowadzą do zmiany modelu rządu z politycznego na polityczno-urzędniczy. (Fot. Flickr/KPRM)

Projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej został zniesiony z porządku środowych obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformował Komitet Stały Rady Ministrów.
Jako pierwszy nieoficjalne informacje na ten temat podał portal 300polityka.pl

Premier Mateusz Morawiecki przyjął na początku tygodnia dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni. Szef rządu poinformował również, że projekt ustawy dot. przejścia podsekretarzy stanu do służby cywilnej wkrótce trafi na Komitet Stały Rady Ministrów.

W poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że w środę na Komitet Stały Rady Ministrów trafią projekty zmian legislacyjnych, w tym w ustawie o służbie cywilnej, które doprowadzą do zmiany modelu rządu z politycznego na polityczno-urzędniczy.

Natomiast premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Szef rządu mówił też o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.

Premier zadeklarował wówczas, że zmiany w wynagrodzeniu będą możliwe jedynie w przypadku podsekretarzy stanu, w związku z ewentualnym przesunięciem ich do służby cywilnej. Natomiast sekretarze stanu, którzy pełnią mandat poselski - jak zadeklarował premier - mogliby otrzymywać część swojego uposażenia parlamentarnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.