PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd przyjął Masterplany dla dorzeczy Wisły i Odry

  • pt    26 sierpnia 2014 - 15:31
Rząd przyjął Masterplany dla dorzeczy Wisły i Odry

Masterplany to dokumenty zwierające zestawienie inwestycji planowanych do realizacji w perspektywie do 2021 r. dla obszarów dorzeczy: Wisły i Odry wraz z ich oceną pod kątem zgodności z Ramową Dyrektywą Wodną.
Dzisiejsze uchwały są niezwykle ważne dla gospodarowania wodami – ocenił Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w MŚ.

 – Dzięki Masterplanom możemy ocenić, jak każda z opisanych tam inwestycji wpłynie na jakość wód całego dorzecza. To jest również ważne dla aktualizowanych dokumentów strategicznych dla dorzeczy Wisły i Odry jakimi są Plany Gospodarowania Wodami – dodał wiceminister.

Czytaj: Pod presją KE zniknie program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły

Masterplan jest dokumentem o nadrzędnym znaczeniu dla wszystkich istniejących w Polsce krajowych i regionalnych planów i programów sektorowych, w których planowane są działania lub inwestycje mające wpływ na stan zasobów wodnych oraz cele ochrony wód wynikające z Ramowej Dyrektywy Wodnej (RDW).

Nadrzędny charakter tego dokumentu polega na konieczności uchylenia dotychczas funkcjonujących dokumentów planistycznych na rzecz Masterplanów. Równocześnie Masterplan nie jest strategią zarządzania zasobami wodnymi w Polsce.

Masterplany dla obszarów dorzeczy: Wisły i Odry są wynikiem ustaleń z Komisją Europejską, które doprowadziły do przyjęcia przez Polskę planu działań, zawartego w uchwale „Plan działania w zakresie planowania strategicznego w gospodarce wodnej” z 2 lipca 2013 r
. Masterplany dla obszarów dorzeczy: Wisły i Odry będą stanowiły uzupełnienie obowiązujących planów gospodarowania wodami do czasu ich aktualizacji w 2015 r.

W Masterplanach zestawiono inwestycje planowane do realizacji w perspektywie do 2021 r. na obszarach dorzeczy: Wisły i Odry, jednocześnie dokonując ich oceny pod kątem zgodności z Ramową Dyrektywą Wodną (RDW).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.