PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd przyspiesza reformy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    2 stycznia 2012 - 06:13
Rząd przyspiesza reformy

Ministrowie od początku nowego roku będą mieli sporo pracy. Gotowy jest plan wprowadzania reform zapowiedzianych w exposé przez Donalda Tuska.
Na pierwszy ogień pójdzie becikowe. Będą je dostawać tylko te rodziny, w których roczny dochód nie przekracza 85 tysięcy złotych – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Becikowe nie dla bogatych rodziców

W drugiej połowie stycznia do uzgodnień międzyresortowych pójdzie projekt o podwyższeniu ulgi rodzinnej na trzecie i kolejne dziecko. Rodziny, których dochód przekracza 85 tys. zł rocznie, stracą ulgę na pierwsze dziecko, ale na trzecie i kolejne będzie ona wyższa o połowę.

Od lutego rolnicy z gospodarstwami od 6 ha będą płacić składkę zdrowotną. W styczniu do konsultacji społecznych zostanie przekazany projekt zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn oraz stopniowego podniesienia go do 67 lat.

W pierwszym półroczu rząd ma również przygotować koncepcję zmian w emeryturach górniczych, a także w zabezpieczeniu emerytalnym prokuratorów i sędziów. Prowadzone są też prace nad likwidacją Funduszu Kościelnego, z którego opłacane są składki emerytalne księży – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Myślący, 2012-01-02 10:03:11

    Przestańcie już reformować,bo przez to reformowanie Polski narobiliście takiego bałaganu i niezadowolenia społecznego,że naród ma dość tej dżungli prawnej.Lepiej zajmijcie się przywracaniem normalności i naprawcie to co w ciągu 20 lat,że szkodą dla narodu zostało zepsute.Słowo REFORMA na Polaków już... tak działa ja czerwona płachta na byka.  rozwiń