PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd zajmie się przedszkolami 5 marca

  • PAP    28 lutego 2013 - 09:13
Rząd zajmie się przedszkolami 5 marca

Rząd na posiedzeniu 5 marca zajmie się nowelą ustawy o systemie oświaty, która zwiększa dostępność przedszkoli.
Głównym celem zmian jest systematyczne zwiększanie dostępności wychowania przedszkolnego, tak żeby 1 września 2016 roku zapewnić wszystkim dzieciom w wieku 3-5 lat wychowanie w przedszkolach - w których ustawowo zostanie ograniczona wysokość opłat pobieranych od rodziców za korzystanie przez ich dzieci z wychowania przedszkolnego.

Czytaj też: Przedszkola nadal dzielą rząd i samorządy

Jak podkreśla MEN, osiągnięcie tego celu spowoduje, że wskaźnik upowszechnienia wychowania przedszkolnego dzieci wieku 3-5 lat, w niedalekiej przyszłości będzie porównywalny ze wskaźnikami w innych krajach Unii Europejskiej (90 proc.). Zmiany mają też pozytywnie wpłynąć na zwiększenie udziału kobiet w rynku pracy, a w dalekiej perspektywie mogą korzystnie wpłynąć na poprawę wskaźników demograficznych.

Zgodnie z przyjętymi przez rząd założeniami do nowelizacji ustawy, budżet państwa przekaże gminom pieniądze na zwiększenie liczby miejsc i poprawę warunków wychowania przedszkolnego oraz zmniejszenie opłat, jakie ponoszą rodzice.

Pieniądze będą przekazywane na dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, w tym także na dzieci w placówkach prowadzonych przez podmioty niepubliczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • saguaro, 2013-02-28 15:28:36

    Zamydlanie oczu.Pieniądze na przedszkola ? ciekawe skąd je weźmiecie. Chyba wirtualne. Przestańcie w końcu kłamać. Dług publiczny ponad bilion i cały czas rośnie. Niech ten rząd lepiej podda się do dymisji.