PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd zajmie się rozporządzeniem o pomocy publicznej w SSE

  • PAP    21 października 2014 - 12:13
Rząd zajmie się rozporządzeniem o pomocy publicznej w SSE

- Za tydzień rząd zajmie się rozporządzeniem ws. pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych - podała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. Dodała, że nie będzie w nim zapisu o ograniczeniu pomocy po 2016 r.
Antoniszyn-Klik powiedziała na konferencji prasowej, że nad rozporządzeniem pracował już Komitet Stały Rady Ministrów, który uwzględnił postulaty resortu gospodarki.

Wiceminister wyjaśniła, że w trakcie prac nad rozporządzeniem został dopisany postulat, który miał na celu ograniczenie pomocy publicznej po 2016 roku, jednak resort gospodarki zwrócił uwagę, że "wpisywanie ograniczeń na tym etapie" zahamuje inwestycje w strefach.

"Na tym etapie i przy tej koniunkturze światowej nie ma pola do tego, by ograniczać warunki funkcjonowania stref" - przekonywała Antoniszyn-Klik.

Według niej premier Ewa Kopacz i wicepremier Janusz Piechociński uzgodnili, że "takiego zapisu nie będzie". "To rozporządzenie wchodzi jeszcze raz w tym tygodniu na Komitet Stały bez tego dodatkowego punktu (...) i będzie w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Rady Ministrów" - dodała.

 Czytaj też:  Co będzie z pomocą publiczną w SSE?

Rozporządzenie ws. pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych ma dostosować polskie przepisy dot. udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej do zasad unijnych, a tym samym umożliwić udzielanie takiej pomocy w latach 2014-2020.

Antoniszyn-Klik informowała wcześniej, że w pierwszym półroczu br. wydano 438 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE. Jak mówiła, firmy, które je uzyskały, zadeklarowały przeznaczenie ponad 21 mld zł na nakłady inwestycyjne oraz utworzenie 20,5 tys. nowych miejsc pracy. Wyjaśniła, że 438 zezwoleń stanowi 170 proc. puli zezwoleń udzielanych do tej pory na cały rok.

Czytaj też:  Mniejsze wsparcie publiczne, ale łatwiejsze inwestycje w SSE 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.