PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd zdecydował o zmianie granic pomorskiej SSE

  • PAP    23 grudnia 2014 - 13:27

Rada Ministrów wydała we wtorek rozporządzenie w sprawie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zmienia jej obszar. Do pomorskiej SSE zostanie włączone 3,2013 ha, wyłączony natomiast będzie z niej obszar o powierzchni 7,2342 ha.
Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, rozporządzenie dot. strefy przedłożyło Ministerstwo Gospodarki.

Zmiana granic pomorskiej SSE uzyskała pozytywną opinię Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgodę na wejście gruntów do strefy potwierdziły Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim oraz właściciele włączanych gruntów.

Na terenie włączonym do strefy spółka Plastica planuje - w pierwszym etapie - inwestycję wdrażającą technologie produkcji folii perforowanych (w tym podwójnie perforowanych) przy wykorzystaniu technologii wytłaczania folii metodą CAST, perforacji w podciśnieniu, perforacji mechanicznej, a także laminowania na gorąco bez użycia kleju. Drugi etap to wdrożenie technologii do produkcji laminatów paroprzepuszczalnych stosowanych w wyrobach higienicznych, a w szczególności do wytwarzania, unikatowych w skali światowej, ekranów pola magnetycznego niskiej częstotliwości.

Czytaj też: Zmiany w SSE: cofnięte zezwolenie oznacza zwrot pomocy publicznej

Według CIR, w strefie utworzonych zostanie co najmniej 30 nowych miejsc pracy, przy kwalifikowanych kosztach w wysokości co najmniej 20,52 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na ostatni kwartał 2016 r.

Specjalne Strefy Ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie obszary Polski, w których inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Obecnie w Polsce istnieje 14 stref, które pokrywają zasięgiem ok. 16,240 tys. ha.

Przedsiębiorcy lokujący inwestycje w SSE mogą korzystać z pomocy publicznej, udzielanej w formie zwolnień z podatku dochodowego, z tytułu kosztów nowej inwestycji lub tworzenia nowych miejsc pracy. Korzystanie z pomocy z tego tytułu wymaga prowadzenia działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 5 lat, a także utrzymania własności składników majątku, z którymi były związane wydatki inwestycyjne, przez okres 5 lat, przy czym okresy te ulegają skróceniu do 3 lat w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.