Rządowy projekt złapany w pułapkę

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 05-06-2012
  • drukuj
Przyjęty w ekspresowym tempie przez rząd projekt pomocy podwykonawcom pracującym przy budowie autostrad może być uznany przez Komisję Europejską za pomoc publiczną.
Rządowy projekt złapany w pułapkę
Wg projektu, jeżeli firmy nie dostały pieniędzy od wykonawców, mogą je otrzymać od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ta, by spłacić zaległości, sięgnie do Krajowego Funduszu Drogowego.

Komisja Europejska może to uznać za pomoc publiczną i wtedy trzeba będzie oddać te pieniądze – ostrzegają cytowani przez „Dziennik Gazetę Prawną” eksperci. Podobną opinię wyrażają Ministerstwo Spraw Zagranicznych i UOKiK. Ministerstwo Transportu, które jest autorem projektu tych przepisów, nie dostrzega zagrożenia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Za usługi i resztę należy płacić.Nic nie ma za darmo i za darmo nikt nie będzie pracował.Efekty widać a resztę coś czuję zobaczymy na Euro jak zablokują stadiony.To jest wstyd na cały świat ,żeby ludziom za pracę nie zapłacić.

modliszka, 2012-06-05 14:22:47 odpowiedz

Polacy nie dajcie się zwariować nieracjonalnym przepisom i jeszcze dziwniejszym, nieracjonalnym interpretacjom. Trzeba domagać się racjonalnych przepisów i ich interpretacji ! Ministerstwo Transportu niezależnie od tego jak się nazywa, nie zadbało jak dotąd o skuteczną regulacyjną rolę planowania pr...zestrzennego. Planowanie gospodarcze jest oderwane od planowania przestrzennego tj. kończy się na studium uwarunkowań, z którym nie muszą być zgodne decyzje o warunkach zabudowy i decyzje o ustaleniu lokalizacji celu publicznego czy inne specjalne decyzje ... Zamiast zgodnie z techniką legislacyjną stworzyć nową ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym próbowano cały system zmienić obszerną nowelizacją. Teraz ten sam profesor, który przyczynił się do zniesienia Planów Ogólnych GMIN ( do tej pory mogły służyć wielu gminom) i ważność planów z końcem roku 2003 teraz z kolei próbuje zmienić zasadniczy system planowania poprzez małą nowelizacją ustawy Prawo budowlane. Znowu tak jakby nikt w Ministerstwie nie znał zasad techniki legislacyjnej ... Zmiany systemowe dokonuje sie nową ustawą a nie nowelizacją danej ustawy czy "sąsiedniej ustawy" ( jaką jest Prawo budowlane w odniesieniu do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym). rozwiń

Inspektor nadzoru budowl., 2012-06-05 10:25:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU