PARTNER PORTALU
  • BGK

Rządowy projekt złapany w pułapkę

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    5 czerwca 2012 - 07:29
Rządowy projekt złapany w pułapkę

Przyjęty w ekspresowym tempie przez rząd projekt pomocy podwykonawcom pracującym przy budowie autostrad może być uznany przez Komisję Europejską za pomoc publiczną.
Wg projektu, jeżeli firmy nie dostały pieniędzy od wykonawców, mogą je otrzymać od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ta, by spłacić zaległości, sięgnie do Krajowego Funduszu Drogowego.

Komisja Europejska może to uznać za pomoc publiczną i wtedy trzeba będzie oddać te pieniądze – ostrzegają cytowani przez „Dziennik Gazetę Prawną” eksperci. Podobną opinię wyrażają Ministerstwo Spraw Zagranicznych i UOKiK. Ministerstwo Transportu, które jest autorem projektu tych przepisów, nie dostrzega zagrożenia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • modliszka, 2012-06-05 14:22:47

    Za usługi i resztę należy płacić.Nic nie ma za darmo i za darmo nikt nie będzie pracował.Efekty widać a resztę coś czuję zobaczymy na Euro jak zablokują stadiony.To jest wstyd na cały świat ,żeby ludziom za pracę nie zapłacić.
  • Inspektor nadzoru budowl., 2012-06-05 10:25:03

    Polacy nie dajcie się zwariować nieracjonalnym przepisom i jeszcze dziwniejszym, nieracjonalnym interpretacjom. Trzeba domagać się racjonalnych przepisów i ich interpretacji ! Ministerstwo Transportu niezależnie od tego jak się nazywa, nie zadbało jak dotąd o skuteczną regulacyjną rolę planowania pr...zestrzennego. Planowanie gospodarcze jest oderwane od planowania przestrzennego tj. kończy się na studium uwarunkowań, z którym nie muszą być zgodne decyzje o warunkach zabudowy i decyzje o ustaleniu lokalizacji celu publicznego czy inne specjalne decyzje ... Zamiast zgodnie z techniką legislacyjną stworzyć nową ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym próbowano cały system zmienić obszerną nowelizacją. Teraz ten sam profesor, który przyczynił się do zniesienia Planów Ogólnych GMIN ( do tej pory mogły służyć wielu gminom) i ważność planów z końcem roku 2003 teraz z kolei próbuje zmienić zasadniczy system planowania poprzez małą nowelizacją ustawy Prawo budowlane. Znowu tak jakby nikt w Ministerstwie nie znał zasad techniki legislacyjnej ... Zmiany systemowe dokonuje sie nową ustawą a nie nowelizacją danej ustawy czy "sąsiedniej ustawy" ( jaką jest Prawo budowlane w odniesieniu do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym).  rozwiń