PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzecznik o posiłkach dla dzieci

  • GK/brpd.gov.pl    28 października 2011 - 13:40
Rzecznik o posiłkach dla dzieci

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak domaga się wprowadzenia regulacji prawnych, określających normy żywieniowe dzieci w żłobkach, klubach dziecięcych, przedszkolach i szkołach.
Rzecznik napisał w tej sprawie do ministrów: pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak, edukacji narodowej Katarzyny Hall oraz do minister zdrowia Ewy Kopacz.

Według niego o konieczności podjęcia działań legislacyjnych w tej sprawie świadczą -docierające do niego – sygnały o nieprawidłowościach w żywieniu dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych, a także wyniki badań, przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

W opinii rzecznika realizacja i egzekwowanie prawidłowej diety dziecka będzie skuteczniejsze, gdy zostaną wprowadzone regulacje określające np. wartość dziennej normy oraz procentowy udział składników.

„Jestem przekonany, iż zalecenia żywieniowe, wydane w formie aktu prawnego, wpłyną na zmniejszenie skutków nieprawidłowego odżywiania dzieci, jakimi najczęściej są: nadwaga, otyłość i próchnica zębów” – napisał Marek Michalak. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Marko, 2011-10-31 09:13:42

    NIE TYLKO POSIŁKI SA TU WAŻNE - MYŚLIMY RÓWNIEŻ O TYM BY SKUTECZNIE ZAPOBIEC PROBLEMATYCE WAD POSTAWY ORAZ SCHORZENIOM KRĘGOSŁUPA .ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY NA STRONY FUNDACJI' AKADEMIA ZDROWYCH PLECÓW' oraz polmedex.pl
  • "zielone oczko", 2011-10-28 14:06:49

    To jest prawdziwe SZCZĘŚCIE,że dzieci nie zachorowały !!! Niektóre zachorowały bardzo, to fakt niezaprzeczalny!!!