PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzecznik rządu o reorganizacji sądów

  • PAP    19 marca 2013 - 11:34
Rzecznik rządu o reorganizacji sądów

Jestem przekonany, że Jarosław Gowin nie wprowadził wszystkich w błąd mówiąc, że rozporządzenie dot. reorganizacji sądów rejonowych to rozwiązanie konstytucyjne – powiedział we wtorek rzecznik rządu Paweł Graś.
Trybunał Konstytucyjny w czwartek oceni, czy zgodne z konstytucją są przepisy, na podstawie których minister sprawiedliwości może dokonać reorganizacji sądów w drodze rozporządzenia. Wnioski do TK złożyły Krajowa Rada Sądownictwa i posłowie, m.in. PSL.

Graś, pytany we wtorek w TVP1, jaki będzie skutek wyroku TK, jeśli będzie on niekorzystny dla rozporządzenia Gowina, odparł, że rząd czeka na werdykt „z niecierpliwością".

Czytaj też: Reforma sądów w trybunale

Przypomniał, że prawnicy resortu sprawiedliwości i legislatorzy ocenili rozporządzenie pod kątem konstytucyjności.

„Pan minister Gowin wziął za to odpowiedzialność, jestem przekonany, że jego współpracownicy i on sam nie wprowadzili rządu i wszystkich w błąd, i rzeczywiście to rozwiązanie jest zgodne z konstytucją" - powiedział.

Dopytywany, czy minister sprawiedliwości może być spokojny o swoje stanowisko niezależnie od tego, jaki będzie wyrok TK, odparł: „Zobaczymy. Jak zawsze w takich sytuacjach muszę powtórzyć, że praca każdego z ministrów jest przez pana premiera bardzo pilnie obserwowana i oceniana na bieżąco, i takiej ocenie podlega również pan minister Gowin, ale to od pana premiera zależą ewentualne decyzje personalne w tej sprawie".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.