PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów nie odpuszcza. Ruszyły konsultacje w sprawie powiększenia miasta

  • KDS    15 stycznia 2018 - 18:00
Rzeszów nie odpuszcza. Ruszyły konsultacje w sprawie powiększenia miasta
W poniedziałek (15.01) rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic Rzeszowa (fot.Facebook/Rzeszów - stolica innowacji)

W poniedziałek (15.01) rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic Rzeszowa. To kolejna już próba powiększenia terenów miasta.
  • Rzeszowski ratusz nie traci nadziei. Kolejny raz podejmuje się próby powiększenia swoich granic kosztem sąsiednich gmin. Chce m.in. mieć na swoim terenie lotnisko w Jasionce. 
  • Konsultacje społeczne w tej sprawie właśnie się rozpoczęły i potrwają do 26 lutego 2018 roku. 
  • Wcześniej pomysł, który od lat forsuje prezydent miasta, nie spodobał się samym mieszkańcom. Jak będzie tym razem? 

- Rzeszów stoi przed historyczną szansą przekształcenia się w miasto centralne obszaru metropolitalnego (...) Powiększenie obszaru do ok. 200 km kw. i wzrost liczby mieszkańców do 200 tysięcy jest drogą do jego dalszego dynamicznego rozwoju, a także rozwoju całego regionu – tak decyzję o podjęciu kolejnej próby poszerzenia granic miasta motywował m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który podpisał się pod projektami trzech uchwał w tej sprawie. 

Ruszyły konsultacje 

Ferenc od lat stara się przyłączyć do miasta część sąsiadujących z nim terenów. W ostatnim czasie udało się włączyć tylko Bziankę z gminy Świlcza. Właśnie rozpoczęło się kolejne podejście. Przeprowadzenie konsultacji społecznych jest wymogiem formalnym procedury zmiany granic. 

Od dziś mieszkańcy mogą wypowiadać się w sprawie przyłączenia do miasta z gminy Trzebownisko sołectw Zaczernie, Nowa Wieś, Jasionka, Tajęcina, części Trzebowniska, z gminy Tyczyn sołectwa Matysówka, z gminy Boguchwała części obszaru sołectwa Racławówka, z gminy Głogów Małopolski sołectwa Miłocin i Pogwizdów Nowy oraz połączenia gminy Miasto Rzeszów z gminą Krasne.

Czytaj więcej: Siedem nowych miast od 2018 r. Nowy rok przyniesie zmiany administracyjne na mapie Polski

Rzeszowianie ankiety konsultacyjne mogą otrzymać i wypełnić w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa (Ratusz), w Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, al. Witosa 21 (hipermarket Bi1), al. Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza), al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall), al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów) i ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat) a także w siedzibach rad osiedlowych, siedzibach jednostek organizacyjnych Miasta Rzeszowa oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rzeszowa.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.