PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszowianie wybierają inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

  • PAP    7 stycznia 2014 - 20:05
Rzeszowianie wybierają inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

Do 15 stycznia br. mogą głosować mieszkańcy Rzeszowa na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają 102 propozycje, wśród nich remonty boisk szkolnych, chodników i ulic.
Rzeszowianie zgłosili w sumie niemal 200 projektów. Zostały one ocenione przez specjalną komisję złożoną z urzędników oraz radnych miejskich. Sprawdzane było m.in., czy inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania i nie przekracza budżetu. Ostateczna lista zawiera ponad 100 projektów. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Głos można oddać na maksymalnie trzy propozycje.

Czytaj też:  Pomysły mieszkańców za budżetowe pieniądze

Wśród zgłoszonych projektów dominują drobne remonty chodników, ulic i boisk szkolnych. Są również inne ciekawe projekty, jak organizacja letniej czytelni nad Wisłokiem, remont zabytkowego autobusu Jelcz PR110 - ikony komunikacji miejskiej Rzeszowa czy organizacja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk i Sztuczek dla Dzieci "Teatralny Młynek".

Z uchwalonego przez radę miasta regulaminu budżetu obywatelskiego wynika, że 10 proc. z kwoty 5 mln zł może zostać przeznaczone na zadanie nieinwestycyjne, czyli np. koncerty czy inne wydarzenia kulturalne i sportowe.

W tym roku samorząd Rzeszowa zdecydował się po raz pierwszy wydzielić budżet obywatelski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.