PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pieniądze dla młodych sportowców

  • PAP    4 lutego 2015 - 15:02
 Są pieniądze dla młodych sportowców
fot.shutterstock

1,5 mln złotych z puli na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe przeznaczy w tym roku Urząd Marszałkowski dla klubów sportowych z regionu.
Oprócz tego samorząd regionu chce też przekazać kolejne 600 tys. zł na program nauki wczesnego pływania. Nabór wniosków do obydwu konkursów już się rozpoczął.

Jak podkreślił w środę (4 lutego) marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wspieranie sportowego rozwoju młodych zawodników przynosi znaczne efekty. "Świadczą o tym świetne wyniki sportowców z regionu, wśród których nie brakuje medalistów olimpijskich i gwiazd ze światowej czołówki" - powiedział marszałek.

W ramach konkursu dotyczącego wspierania organizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży podstawowym kryterium przyznania dotacji będą osiągane przez zawodników wyniki sportowe. Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska, szansę na otrzymanie grantów mają wszystkie kluby i organizacje z regionu, które otrzymały co najmniej 25 punktów w krajowym systemie sportu młodzieżowego.

"Przyznane przez samorząd województwa środki finansowe trafią na organizację różnego rodzaju szkoleń w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych. W tej puli znalazł się także wkład naszego województwa w realizację szkoleń kadry wojewódzkiej młodzików w ramach ministerialnego programu +Preselekcja młodzieży do sportu+" - zaznaczyła Krzemińska.

W drugim konkursie wyłoniony zostanie tak zwany operator wojewódzkiego programu powszechnej nauki pływania. Głównym celem projektu jest organizacja zajęć nauki pływania dla minimum trzech tysięcy uczniów klas 1-3 klas podstawowych, zwłaszcza, jak wskazała rzeczniczka, z terenów gmin, które nie posiadają własnych pływalni.

W ubiegłym roku w programie nauki pływania uczestniczyło prawie 5,4 tysiąca dzieci z 43 gmin całego województwa.

Tegoroczna pula środków na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe z Kujaw i Pomorza wyniesie ponad 7,5 miliona złotych, czyli o 2,5 miliona złotych więcej niż w 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.