Są pieniądze dla młodych sportowców

1,5 mln złotych z puli na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe przeznaczy w tym roku Urząd Marszałkowski dla klubów sportowych z regionu.
 Są pieniądze dla młodych sportowców
fot.shutterstock

Oprócz tego samorząd regionu chce też przekazać kolejne 600 tys. zł na program nauki wczesnego pływania. Nabór wniosków do obydwu konkursów już się rozpoczął.

Jak podkreślił w środę (4 lutego) marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wspieranie sportowego rozwoju młodych zawodników przynosi znaczne efekty. "Świadczą o tym świetne wyniki sportowców z regionu, wśród których nie brakuje medalistów olimpijskich i gwiazd ze światowej czołówki" - powiedział marszałek.

W ramach konkursu dotyczącego wspierania organizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży podstawowym kryterium przyznania dotacji będą osiągane przez zawodników wyniki sportowe. Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska, szansę na otrzymanie grantów mają wszystkie kluby i organizacje z regionu, które otrzymały co najmniej 25 punktów w krajowym systemie sportu młodzieżowego.

"Przyznane przez samorząd województwa środki finansowe trafią na organizację różnego rodzaju szkoleń w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych. W tej puli znalazł się także wkład naszego województwa w realizację szkoleń kadry wojewódzkiej młodzików w ramach ministerialnego programu +Preselekcja młodzieży do sportu+" - zaznaczyła Krzemińska.

W drugim konkursie wyłoniony zostanie tak zwany operator wojewódzkiego programu powszechnej nauki pływania. Głównym celem projektu jest organizacja zajęć nauki pływania dla minimum trzech tysięcy uczniów klas 1-3 klas podstawowych, zwłaszcza, jak wskazała rzeczniczka, z terenów gmin, które nie posiadają własnych pływalni.

W ubiegłym roku w programie nauki pływania uczestniczyło prawie 5,4 tysiąca dzieci z 43 gmin całego województwa.

Tegoroczna pula środków na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe z Kujaw i Pomorza wyniesie ponad 7,5 miliona złotych, czyli o 2,5 miliona złotych więcej niż w 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU