PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pieniądze na aktywację wsi w regionie

  • PAP    23 stycznia 2012 - 12:23
Są pieniądze na aktywację wsi w regionie

Do 8 tys. zł dofinansowania dostaną zwycięzcy konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla", który zorganizowano dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Jak podało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Olsztynie, do rozdysponowania jest 300 tys. zł.
Wnioski mogą dotyczyć niewielkich inwestycji, które poprawiają estetykę wsi, a przez to także wzbogacają ofertę turystyczną. Chodzi np. o budowę lub modernizację placów zabaw, parków, oznakowań szlaków turystycznych, remonty kapliczki czy opisy obiektów historii regionalnej.

Projekty można składać w dwóch kategoriach: mała infrastruktura wiejska oraz aktywizacja mieszkańców wsi.

W ubiegłym roku wśród zwycięzców konkursu była wieś Aniołowo koło Pasłęka. Za zdobyte w konkursie pieniądze zbudowano plac zabaw pod nazwą "Bezpieczne harce w Anielskim Zakątku".

Jak powiedział PAP sołtys Aniołowa Zbigniew Cieśla, za pieniądze sponsorów przygotowano najpierw projekt placu zabaw, który miał powstać na ziemi przekazanej przez Agencję Nieruchomości Rolnej. "Po wygraniu konkursu mieszkańcy wsi uporządkowali przekazany przez Agencję teren i posiali tam trawę. Potem ustawiono w tym miejscu zjeżdżalnie i drabinki do wspinania" - powiedział sołtys.

Dodał, że plac zabaw cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Aniołowa.

W tym roku miejscowość także chce przystąpić do konkursu, by w ten sposób zdobyć fundusze na zakup kolejnych urządzeń przeznaczonych dla placu zabaw.

Jak informuje urząd marszałkowski na stronie internetowej, w budżecie województwa warmińsko-mazurskiego zapisano 240 tys. zł na działanie "Mała infrastruktura wiejska" oraz 60 tys. zł na działanie "Aktywizacja mieszkańców wsi".

Wnioski można składać od 1 lutego do 29 lutego br. w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.