Są pierwsze parkomaty w Gliwicach. Wielofunkcyjne

Urządzenia, oprócz tradycyjnych funkcji, mają zawierać m.in. informacje o mieście, komunikacji autobusowej, gastronomii, hotelach i wydarzeniach z życia miasta. Być może będą też służyć do doładowania telefonów lub opłacania rachunków za media.
Są pierwsze parkomaty w Gliwicach. Wielofunkcyjne
Gliwickie parkomaty będą wielofunkcyjne (fot.24gliwice.pl)

– Do połowy miesiąca przy ulicach w centrum miasta ma się pojawić 96 takich urządzeń. W drugiej połowie lipca rozpoczną się testy. Wówczas mieszkańcy będą mogli drukować tzw. bilety zerowe. Natomiast pobieranie opłat za parkowanie rozpocznie się 3 sierpnia – informuje na stronie Urzędu Miasta Gliwice, Mariusz Kopeć ze Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

Czynne jest już Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania ul. Bojkowskiej 37. Kierowcy mogą tam wykupić Abonament Mieszkańca i Ryczałt Wielodniowy.

W podstrefach A i B łącznie przygotowano około 2500 miejsc parkingowych. Opłaty uiszczać będziemy w godzinach od 10 do 18.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Mak: chodzi o pieniądze. Przeczytaj jak wygląda SIWZ - jeśli masz kierowników robót, polisę o wartości 3 000 000 zł, możesz wystartować. Warunki jak przy przetargach publicznych budowlanych, czyli ktoś może w cudzysłowie dać Ci plecy, "podżyrować" inwestycję swoimi zasobami... z tą różn...icą, że w przetargach budowlanych wymagane jest doświadczenie. Przykład - budowa z kosztorysem inwestorskim na 400 000 zł - firma startująca w przetargu musi mieć udokumentowane wykonanie 1/2/3 przetargów publicznych o zbliżonej (podanej konkretnie) kwocie. rozwiń

Don Kichot, 2015-08-05 14:34:24 odpowiedz

Dostawca PIAP jest zgodnie z informacja ŚSM firm Rolety Krajewski. Hmmm...na stronie tej firmy próżno szukać informacji, że taki produkt sprzedają....o co chodzi?

Mak, 2015-07-08 12:49:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU