PARTNER PORTALU
  • BGK

Sąd odrzucił wnioski o areszt dwóch urzędników ws. reprywatyzacji

  • PAP/JS    8 lutego 2017 - 18:20
Sąd odrzucił wnioski o areszt dwóch urzędników ws. reprywatyzacji
Informację o odrzuceniu wniosków przekazał dziennikarzom po posiedzeniu aresztowanym prokurator Marek Kaczmarzyk z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. (fot.fotolia)

Wrocławski sąd odrzucił wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie 2 urzędników stołecznego ratusza: Mariusza P. i Gertrudy J.-F., podejrzanych o niedopełnienie obowiązków urzędniczych w związku z reprywatyzacją w Warszawie.
Informację o odrzuceniu wniosków przekazał dziennikarzom po posiedzeniu aresztowanym prokurator Marek Kaczmarzyk z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Prokuratura wnioskowała o areszt wobec Mariusza P. i Gertrudy J.-F, ponieważ - jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Anna Zimoląg - istnieje "obawa mataczenia w prowadzonym śledztwie".

Wobec trzeciej z podejrzanych osób, niezatrudnionego już w warszawskim Ratuszu radcy prawnego Jerzego M., prokuratura nie wnosiła o areszt; nakazała mu wpłacenie 50 tys. zł poręczenia majątkowego, nałożyła też dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Zarzuty postawione we wtorek urzędnikom stołecznego Ratusza są związane z procedurą zwrotu działki obywatelowi Danii przy pl. Defilad (przedwojenny adres: Chmielna 70), i przyznania prawa do użytkowania wieczystego tej działki innym osobom, przez co miasto straciło ponad 62 mln zł. Przestępstwa, których dotyczą zarzuty, zostały popełnione w latach 2011-2012.

Urzędnicy zostali zatrzymani w poniedziałek. Mariusz P. to kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy. Gertruda J.-F. jest naczelnikiem Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, a radca prawny Jerzy M., który w przeszłości pełnił funkcję koordynatora samodzielnego wieloosobowego stanowiska pracy radców prawnych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, nie jest już zatrudniony w ratuszu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.