PARTNER PORTALU
  • BGK

Sąd zarejestrował podniesienie kapitału Banku Ochrony Środowiska

  • PAP/MIW    13 lipca 2016 - 17:33
Sąd zarejestrował podniesienie kapitału Banku Ochrony Środowiska
Głównym akcjonariuszem BOŚ jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (fot. : Fermina/wikimedia, licencja Creative Commons))

• Warszawski sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Banku Ochrony Środowiska.
• W efekcie kapitał zakładowy banku wzrósł do 628,7 mln zł.
• Pakiet akcji w wysokości 200 mln zł objął większościowy akcjonariusz spółki - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- Podniesienie kapitału zakładowego Banku Ochrony Środowiska odbyło się w ramach prywatnej subskrypcji emisji akcji serii U. Finalnie zostały one objęte przez 11 podmiotów. Wśród nabywców akcji, które były oferowane po cenie nominalnej 10 zł, są m.in. spółki Skarbu Państwa, jak i inwestorzy z tzw. "rynku", w tym Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) oraz TFI. W wyniku emisji do BOŚ trafiło 400 mln złotych - zaznacza w komunikacie BOŚ.

- Domknęliśmy emisję akcji i pozyskaliśmy z rynku 400 milionów złotych, które dokapitalizowują BOŚ w większym stopniu niż było to wymagane w celu spełnienia oczekiwań regulatora, umożliwiając bankowi dalszy, bezpieczny rozwój, w tym finansowanie przedsięwzięć proekologicznych zgodnie z jego misją. Po drugie, przygotowaliśmy Program Postępowania Naprawczego, będąc w stałym kontakcie z Komisją Nadzoru Finansowego. Po trzecie, operacjonalizujemy Ramową Strategię Rozwoju Banku - cytuje komunikat Stanisława Kluzę, p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska.

Akcje istniejącego od 1991 roku Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (56,62 proc. ogólnej liczby głosów).

W maju Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Ochrony Środowiska weryfikację, uzupełnienie i przedstawienie dodatkowych wyjaśnień do otrzymanego z końcem marca bankowego "Programu postępowania naprawczego".

W czerwcu Walne Zgromadzenie BOŚ powołało nową Radę Nadzorczą BOŚ SA w składzie: Janina Goss, Oskar Kowalewski, Grzegorz Matysiak, Paweł Wojciech Mzyk, Piotr Sadownik, Marian Szołucha, Emil Ślązak, Wojciech Piotr Wardecki. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.