Sądy nie zgadzają się ws. odwołania dyrektora

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 13-11-2013
  • drukuj
Sąd pracy uważa, że jest wakat na stanowisku dyrektora szkoły, a zdaniem sądu administracyjnego pozostaje ono obsadzone - podaje "Rzeczpospolita".
Sądy nie zgadzają się ws. odwołania dyrektora

Zarząd Powiatu Kamiennogórskiego podjął uchwałę w sprawie odwołania dyrektora zespołu szkół. Mimo że oba sądy stwierdziły, że uchwała została podjęta z naruszeniem prawa (zgody na rozwiązanie stosunku pracy z dyrektorem nie wyraziła bowiem rada gminy, a dyrektor był radnym), wyroki wzajemnie się wykluczają.

- Z wyroków sądów powszechnych wynika bowiem, że na stanowisku dyrektora szkoły istnieje wakat, natomiast w ocenie sądów administracyjnych stanowisko dyrektora szkoły pozostaje obsadzone - wyjaśnia na łamach "Rzeczpospolitej" Bernadeta Skóbel, radca prawny Związku Powiatów Polskich.

Co zatem w takiej sytuacji począć ma zarząd powiatu? Jan Paweł Tarno, sędzia NSA wyjaśnia, że twierdzenie nieważności uchwały wstrzymuje jej wykonanie z mocy prawa.

W dzienniku czytamy, że zarząd powiatu nie może przejść do porządku nad faktem unieważnienia uchwały odwołującej dyrektora szkoły i uznać, że w sferze prawa pracy pozostaje ona skuteczna i stosunek pracy rozwiązuje.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU