Samorząd dofinansował zakup samolotu

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu otrzymała nowy lekki samolot Aeroprakt-22LS, który będzie wykorzystywany m.in. do lotów patrolowych i monitorowania zagrożeń.
Samorząd dofinansował zakup samolotu
To pierwsza tego typu maszyna w polskiej policji. Jak poinformował rzecznik prasowy dolnośląskiej policji asp. Paweł Petrykowski, maszyna jest przystosowana do odbywania nawet sześciogodzinnych lotów, a dzięki specjalistycznemu wyposażeniu może być używana także w nocy.

Czytaj też: Samorządowa dotacja dla łódzkiej policji

- Samolot może startować i lądować w przygodnym terenie, a dzięki dużym przeszklonym powierzchniom kabiny, załoga ma doskonałą widoczność. Jego niezawodność potwierdza fakt, że maszyny te latają niemal na wszystkich kontynentach i w bardzo różnych warunkach klimatycznych - podkreślił rzecznik.

Koszt samolotu to ok. 310 tys. zł. Jego zakup został w sfinansowany m.in. ze środków dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wiara dodaje skrzydeł,to fakt, ale dlaczego latanie jest nie dla wszystkich?Dlaczego nie daje się takich możliwości?Dlaczego tak mało info o tym samolocie?

Retsa, 2011-06-21 22:23:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU