PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd dofinansował zakup samolotu

  • PAP    21 czerwca 2011 - 16:20
Samorząd dofinansował zakup samolotu

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu otrzymała nowy lekki samolot Aeroprakt-22LS, który będzie wykorzystywany m.in. do lotów patrolowych i monitorowania zagrożeń.
To pierwsza tego typu maszyna w polskiej policji. Jak poinformował rzecznik prasowy dolnośląskiej policji asp. Paweł Petrykowski, maszyna jest przystosowana do odbywania nawet sześciogodzinnych lotów, a dzięki specjalistycznemu wyposażeniu może być używana także w nocy.

Czytaj też: Samorządowa dotacja dla łódzkiej policji

- Samolot może startować i lądować w przygodnym terenie, a dzięki dużym przeszklonym powierzchniom kabiny, załoga ma doskonałą widoczność. Jego niezawodność potwierdza fakt, że maszyny te latają niemal na wszystkich kontynentach i w bardzo różnych warunkach klimatycznych - podkreślił rzecznik.

Koszt samolotu to ok. 310 tys. zł. Jego zakup został w sfinansowany m.in. ze środków dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Retsa, 2011-06-21 22:23:52

    Wiara dodaje skrzydeł,to fakt, ale dlaczego latanie jest nie dla wszystkich?Dlaczego nie daje się takich możliwości?Dlaczego tak mało info o tym samolocie?