PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd Mazowsza dotuje filmowców. Do rozdania 800 tysięcy zł

  • MIW    11 stycznia 2016 - 16:23
Samorząd Mazowsza dotuje filmowców. Do rozdania 800 tysięcy zł
Z dotacji samorządu woj. mazowieckiego skorzystali m.in. twórcy filmu "Body/ Ciało". (Fot): www.msz.gov.pl

* Na wsparcie mają szanse filmy związane z województwem mazowieckim.
* Wśród dofinansowanych w przeszłości obrazów jest m.in. "Miasto 44".
* Wnioski o dofinansowanie można składać od dziś do 29 stycznia.
Już po raz szósty samorząd województwa mazowieckiego uruchomił Mazowiecki Fundusz Filmowy. Tym razem do rozdania jest 800 tys. złotych. Wnioski o dofinansowanie można składać już od poniedziałku, 11 stycznia. W poprzednich jego edycjach wsparcie finansowe otrzymały m.in. takie filmy jak „Body/Ciało”, „Miasto 44” czy „Ostatnia rodzina”.

Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Instytut Kultury (MFF działa w ramach tej instytucji). W ciągu pięciu lat funkcjonowania MFF o wsparcie ubiegało się w sumie ponad 200 produkcji. Tylko w zeszłym roku w konkursie wzięło udział 39 projektów, w tym 14 filmów fabularnych, 20 dokumentalnych oraz 5 animacji. Ile z nich otrzymało pomoc?

– Do tej pory kwotą 4,2 mln zł dofinansowaliśmy w sumie 26 produkcji filmowych – mówi Wiesław Raboszuk, wicemarszałek woj. mazowieckiego.

Pieniądze z MFF można przeznaczyć na dofinansowanie zarówno filmów fabularnych, dokumentalnych, jak i animowanych. Szanse na wsparcie mają te produkcje, które są powiązane z województwem mazowieckim np. przez tematykę czy miejsce realizacji filmu. Dodatkowym atutem może być udział twórców lub przedsiębiorców z Mazowsza. Punktowana będzie również wysokość budżetu, którą filmowcy planują wydać w woj. mazowieckim. Trzeba jednak pamiętać, że wsparcie z MFF nie może przekraczać 50 proc. wartości całej produkcji, a środki uzyskane dzięki konkursowi muszą zostać wydane do końca 2016 r.

Na zgłoszenie swoich produkcji filmowcy mają czas do 29 stycznia. Filmy po przejściu oceny formalnej będą oceniane przez ekspertów, a następnie przez komisję konkursową, która wybierze najlepsze produkcje.

Wnioski można składać w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie, w godz. 10.00–16.00, pokój nr 9. Wniosek powinien być złożony w formie papierowej w czterech egzemplarzach oraz w formie zapisu elektronicznego. Szczegółowe informacje na temat konkursu, w tym regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.mff.mazovia.pl/.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.