PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd może przejąć lotnisko w Szymanach

  • PAP    24 października 2012 - 18:20
Samorząd może przejąć lotnisko w Szymanach

Spółka Port Lotniczy Mazury ma wydać lotnisko regionalne w Szymanach koło Szczytna samorządowi województwa warmińsko-mazurskiemu. Wypowiedzenie umowy dzierżawy lotniska spółce przez samorząd województwa było zasadne - orzekł w środę sąd okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny.
Proces, jaki zakończył się w środę, jest efektem sporu między samorządem województwa warmińsko-mazurskiego a spółką, która od 2008 r. zarządzała regionalnym lotniskiem w Szymanach.

Zarząd województwa w połowie ubiegłego roku wypowiedział jej umowę dzierżawy i do zarządzania lotniskiem powołał samorządową spółkę "Warmia i Mazury".

Czyatj też: Samorząd walczy o lotnisko w Szymanach

Wypowiadając umowę dzierżawy spółce Port Lotniczy Mazury samorząd podał, że zarządza ona lotniskiem nieefektywnie i nie gwarantuje uruchomienia działalności lotniskowej w Szymanach. Z taką decyzją nie zgadzają się przedstawiciele spółki Port Lotniczy Mazury, którzy nie chcą opuścić lotniska, twierdząc, że rozwiązanie umowy jest nieskuteczne. Dlatego samorząd złożył pozew do sądu o wydanie nieruchomości.

Zarząd województwa chce nadal uruchomić port lotniczy w Szymanach; ma to kosztować 180 mln zł. Unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013 ma wynieść do 76 proc. Aby dotacja unijna nie przepadła, port lotniczy musi być uruchomiony do 2015 roku.

Czytaj też: Na lotniskowe inwestycje 4,2 mld zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.