PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd podniesie nam podatki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    27 kwietnia 2012 - 07:54
Samorząd podniesie nam podatki

Złość samorządowców na ministra finansów nie mija. Nie mogą pogodzić się z tym, jak minister chce im ograniczyć możliwość zadłużania się.
Pojawił się za to pomysł, by podatek PIT podzielić na część centralną i samorządową. I to samorządy mogłyby decydować w pewnym zakresie o wysokości stawki w swojej części tego podatku – pisze "Gazeta Wyborcza".

Samorządowcy są wściekli na rząd i ministra finansów, bo od lat dostają coraz więcej zadań, często bez pokrycia finansowego na ich realizację.

Olgierd Dziekoński, minister z Kancelarii Prezydenta, na Forum Bankowo-Samorządowym przyznał, że jest pomysł rozbicia podatku od dochodów osobistych (PIT) na dwie części: centralną i samorządową.

Części samorządowej PIT nie obejmowałyby ulgi i zwolnienia podatkowe. Samorządy mogłyby, w pewnym zakresie, decydować o wysokości swojej części podatku, o jego stawce. Mogłyby więc zarządzić podwyżkę podatków dla swoich mieszkańców – podaje "Gazeta Wyborcza". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • gklewski, 2012-04-29 17:46:25

    Oczywiście kochani, podnoście, podnoście, Vat,akcyzę, podatki, kary, ceny może w końcu lemingi zamiast ACTA (...) się na maxa i to gów.....władzunię szkag trafi...Oj historia kołem się toczy!!!
  • Krzysztof, 2012-04-27 16:27:36

    Obecnie rządzących naszym nieszczęśliwym krajem nam nie potrzeba, skoro samorządy stają się odpowiedzialne za wszystko. Wszystkie podatki odprowadzane teraz do centrali powinno się zostawiać w samorządach w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego,do czasu zmiany rządu.