PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd pomorski wsparł policję

  • JK/woj-pomorskie.pl    14 czerwca 2011 - 18:33
Samorząd pomorski wsparł policję

Marszałek Mieczysław Struk podpisał z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku, nadinspektorem Krzysztofem Gajewskim porozumienie, dzięki którym pomorski samorząd przekazał 100 tys. zł dla jednostek policji szczebla powiatowego.
W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańcom, a także turystom, wczasowiczom przebywającym na terenie województwa pomorskiego, niezbędne staje się utrzymanie gotowości wyjazdowej bazy transportowej policji w powiatach naszego regionu.

Czytaj też: Samorządowa dotacja dla łódzkiej policji

- W okresie letnim odwiedza nas wielu turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, a co za tym idzie, zwiększa się poziom zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego - powiedział marszałek. - Wraz ze wzrostem zagrożenia przestępczością, powinien wzrastać poziom ochrony bezpieczeństwa społecznego polegający na ochronie życia obywateli, życiowego dorobku obywateli oraz gwarantowania porządku w miejscach publicznych - dodał.

Przeznaczenie środków finansowych na zakup paliwa dla jednostek policji szczebla powiatowego, przyczyni się do zwiększenia ilości patroli zmotoryzowanych w okresie letnim, a co za tym, idzie zwiększenia bezpieczeństwa publicznego. Oznacza to szybkie reagowanie na wszelkie przejawy naruszeń prawa w momencie ich powstawania i poprawę poczucia bezpieczeństwa poprzez działalność prewencyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.