PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd warmińsko-mazurskiego przyznał dotacje na rozbudowę i modernizację portów

  • PAP    1 kwietnia 2014 - 20:10
Samorząd warmińsko-mazurskiego przyznał dotacje na rozbudowę i modernizację portów

- Regionalny samorząd przyznał ponad 5 mln zł dotacji na rozbudowę i modernizację portów w Rynie i Starych Sadach, położonych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich - poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał gminie Ryn ponad 4,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Gmina wykorzysta je rozbudowę i unowocześnienie istniejącej infrastruktury portowej nad Jeziorem Ryńskim. Starą przystań wybudowano w latach 60-tych, a jej stan nie pozwala na bezpieczne wpływanie statków żeglugi śródlądowej. Inwestycja ma kosztować blisko 6 mln zł.

Za ponad 1,5 mln zł zostanie zmodernizowany również port w Starych Sadach nad jeziorem Tałty. Prywatny inwestor otrzymał na ten cel niemal 700 tys. zł dotacji. Planuje uruchomienie nowej trasy Żeglugi Pasażerskiej Mikołajki z przystankiem w Starych Sadach.

W ostatnich latach z Regionalnego Programu Operacyjnego na Mazurach oddano do użytku dziewięć nowoczesnych ekomarin, czyli niewielkich przystani żeglarskich wyposażonych w systemy odbioru i segregacji odpadów stałych i płynnych z jachtów. Powstały one m.in. w Mikołajkach, Wilkasach, Mrągowie, Zalewie, Siemianach, Piszu i Iławie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.