PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowa kasa świeci pustkami

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    30 kwietnia 2012 - 06:18
Samorządowa kasa świeci pustkami

Gminy nękane nowymi obowiązkami narzuconymi przez rząd, spadkiem dochodów i własnymi zobowiązaniami głębiej sięgną do naszych kieszeni.
Budżety ma podreperować m.in. kontrowersyjny podatek od reklam ulicznych. Obciążałby on firmy zamawiające reklamy – podaje „Rzeczpospolita”.

Opolska rada miasta podniosła już ceny za wodę, ścieki, zwiększyła podatek od samochodów ciężarowych, nieruchomości, a nawet opłaty cmentarne. Podwyżki wprowadzają również Kraków i Szczecin.

Dziury w lokalnych budżetach gminy w dużej mierze zawdzięczają państwu i hojnym zwolnieniom w PIT. Samorządom automatycznie zostaje mniej z puli podatkowej.

Samorządy domagają się zwiększenia udziału w podatku PIT z 39,34 proc. do 50,02 proc. Jak również prawa do pobierania wyższych podatków lokalnych – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jacek , 2012-04-30 08:54:54

    A może gminni urzędnicy nękani pracą dla obywateli lepiej by brzmiało. Ciekawe podejście z tym nękaniem. Mam wrażenie że Polska to coś innego niż gminy a obywatel to obce ciało generujące problemy gminom czyli urzędnikom.