Samorządowcom podoba się rządzenie

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 19-07-2012
  • drukuj
Pięć albo sześć lat powinna trwać kadencja prezydentów wójtów i burmistrzów uważają działacze samorządowi.
Samorządowcom podoba się rządzenie
Zdaniem Zrzeszenia Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego czteroletnia kadencja samorządu w Polsce jest zbyt krótka i nie można przez ten czas zrealizować programu – pisze „Rzeczpospolita”.

Jego prezes Wadim Tyszkiewicz, od trzech kadencji prezydent Nowej Soli, powołuje się na kraje zachodniej Europy, gdzie kadencja samorządowców trwa siedem – osiem lat.

Pomysł, co nie dziwi, podoba się innym samorządowcom. Jacek Sauter, burmistrz Bytomia Odrzańskiego, który rządzi miastem od 20 lat, uważa, że można oszczędzić na wyborach.

Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, argumentuje, że dłuższa kadencja pozwoli prezydentom na realizację własnych wizji politycznych – podaje „Rzeczpospolita”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Popieram wszystkich w ogóle ale ...wyposrodkujmy!

JOTKA, 2012-07-19 23:46:41 odpowiedz

tak się dzieje w wielu miastach i gminach, gdyby włodarze miast i gmin brali pod uwagę potrzeby lokalnych społeczeństw to można byłoby im wybaczyć a tak zrobił się nowy zawód - burmistrz! I nie ważne z jakiego politycznego rozdania władza pochodzi - większość to aroganci robiący dużo szumu wokół sie...bie i swoich działań, z których nic dla lokalnych społeczeństw nie wynika. Nepotyzm, kolesiostwo, zamknięty krąg. Za komuny można się było poskarżyć władzom partyjnym a dzisiaj, kiedy mamy demokrację (raczej pseudo demokrację) poskarżyć się nie ma do kogo! rozwiń

siemiatyczanka, 2012-07-19 09:46:26 odpowiedz

W mojej gminie Siemianowicach Śl. ta sama ekipa rządzi już 2 kadencję, i częściowo jeszcze dużo, dużo wcześniej i nie zrealizowała ani jednej obietnicy. Jak wiemy PO tylko obiecuje, a nic z tego nie realizuje. Ze łzą w oku spoglądam na to wszystko. Jestem przeciwna wydłużeniu kadencji, chyba że rów...nolegle ustalony będzie łatwiejszy tryb ich odwołania. rozwiń

siemianowiczanka, 2012-07-19 08:39:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU