PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządowcy boją się własnych mieszkańców?!

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 stycznia 2012 - 08:03

- Wdrożenie projektu ustawy szykowanej przez prezydenta, która wzmacnia udział mieszkańców w działaniach samorządu, będzie kosztować nawet pół miliarda złotych – szacują swoje wydatki samorządy. Narzekają także, bo nie chcą oddać części władzy mieszkańcom. Powód? Boją się, że ci wykorzystają nowe przepisy do realizacji celów własnych, a nie gminy - pisze "DGP".
Postawę samorządowców krytykuje prof. Michał Kulesza, współtwórca reformy samorządowej i doradca prezydenta. – Bardzo wielu wójtów jest przyzwyczajonych, że wyborca rozliczy ich dopiero po czterech latach. Ale dzisiaj zasadą jest stała komunikacja między społeczeństwem a władzami samorządowymi – uważa.

Prace nad projektem już się zakończyły i niebawem ma on trafić do Sejmu (choć powinien już grudniu) - przypomina "DGP".

Więcej tutaj

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Łupek, 2012-01-18 15:06:34

  Taka jest prawda! A jest za co? Wszystko trzeba zrozumieć?
 • Kora, 2012-01-18 14:26:33

  to przerażające!!!!
 • mzakrzewski, 2012-01-18 11:02:50

  Wreszcie konkret! Może samorządowcy zostaną zmuszeni głośno powiedzieć to, co szepcą po kontach? O całej bryndzy , bajzlu rozwalającym świadomie lokalne społeczności? A anarchia? Raczej protesty na ulicach, zaczynają być jedynym sposobem oddziaływania na władze! Od 20 lat w ogólnym rozrachunku dla 2.../3 społeczeństwa jest coraz gorzej i nie widać ani jednego działania tych od koryta władzy , które prowadziłyby do pozytywnych zmian. Będący u żłoba, rzadko rozumieją potrzebujących. Talki urok polskiej "demokracji" A ustawa pozwoli na zwielokrotnienie lewych interesów. Za kilka tysięcy złotych można stworzyć grupę oddziaływania i czy działania przepchnąć każdy pomysł.  rozwiń