PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy chcieli wyjść z komisji po 15 minutach

  • przeglad prasy/Rzeczpospolita    19 stycznia 2012 - 07:14
Samorządowcy chcieli wyjść z komisji po 15 minutach

Dlaczego propozycje resortu Jacka Rostowskiego znów spowodowały ich oburzenie? Teraz ministerstwo finansów chce bowiem by całkowity limit sektora samorządowego nie mógł przekroczyć... 0,4 proc. PKB.
Resort finansów wycofał się z części niekorzystnych zmian. W innych przykręcił śrubę. To efekt wczorajszej, kolejnej już tury rozmów między przedstawicielami samorządów i Ministerstwa Finansów na temat projektu ustawy wprowadzającej limity niedoborów w lokalnych budżetach (10 mld zł w 2012 r. i 8 mld zł od 2014 r.) - pisze "Rzeczpospolita".

Więcej na temat wczorajszej komisji tutaj.

Resort finansów nie uległ jednak w najistotniejszej sprawie: samej idei ustawowego ograniczania deficytu samorządów, a nawet zaostrzył swe stanowisko. – Właściwie powinniśmy wyjść z tego spotkania po 15 minutach – komentuje cytowany przez "Rz" zbulwersowany Marek Wójcik, zastępca dyrektora generalnego Związku Powiatów Polskich.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, uzgodnienia z maja 2011 r. z premierem Tuskiem zakładały, że całkowity deficyt sektora samorządowego nie będzie mógł przekroczyć 0,6 proc. PKB. Teraz resort finansów stwierdził, że limit deficytu samorządów może zostać obniżony do 0,4 proc. PKB, czyli ok. 6 mld zł.

Czytaj też Powiaty nie odpuszczają oraz Rząd podmienił budżet. Tego nie ma w konstytucji

 A tutaj założenia spornej ustawy o finansach publicznych.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • barns, 2012-01-19 14:43:20

    Długi nie są dobre, ale oni to jednak mają tupet. Można powiedzieć, że to jest wręcz szokujące. Przed wyborami Tusk pokłamał, a teraz wychodzi szydło z worka.