Samorządowcy nie do ruszenia

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 14-08-2012
  • drukuj
Senat chce tak zmienić przepisy, aby utrudnić odwoływanie nieudolnych wójtów i burmistrzów.
Samorządowcy nie do ruszenia

Senatorowie próbują wprowadzić kontrowersyjne przepisy do ustawy o referendach lokalnych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna.

Czytaj też: Utrudnienia na drodze do referendum

Z jednej strony nowelizacja ma pozwolić mieszkańcom wyrażać swoje zdanie w większej liczbie spraw niż obecnie. Ale z drugiej – utrudni lub uniemożliwi odwołanie wójta lub burmistrza w drodze referendum.

Zdaniem ekspertów wyższy próg do rozpisania to wypełnianie woli niektórych samorządowców, którzy dostrzegli szansę na to, by się umocnić – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

co to znaczy nie do ruszenia wybrali ich obywatele nie spełniają pokładanych w nich nadziei lub działają na niekorzyść społeczeństwa, więc wyborcy mogą ich odwołać i koniec a nie szukają jakichś przeszkód aby było trudniej, co to w ogóle znaczy

BB, 2012-08-14 14:18:51 odpowiedz

Zastanawiam sie jakie racje państwowe przemawiaja za tego rodzaju nowelizacjami. Dlaczego parament tak zawziecie chce utrudniac prawao obywateli do referendum i dążenia do zmian nielubianej albi nieudolnej wladzy samorzadowej. Czyzby to była pratyczna realizacja pustego dotąd hasla spoleczeństwa ob...ywatelskiego rozwiń

ap, 2012-08-14 09:23:29 odpowiedz

To polscy senatorowie działają na zlecenie burmistrzów i prezydentów?

zoppoter, 2012-08-14 08:25:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU