PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządowcy nie do ruszenia

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    14 sierpnia 2012 - 07:28
Samorządowcy nie do ruszenia

Senat chce tak zmienić przepisy, aby utrudnić odwoływanie nieudolnych wójtów i burmistrzów.

Senatorowie próbują wprowadzić kontrowersyjne przepisy do ustawy o referendach lokalnych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna.

Czytaj też: Utrudnienia na drodze do referendum

Z jednej strony nowelizacja ma pozwolić mieszkańcom wyrażać swoje zdanie w większej liczbie spraw niż obecnie. Ale z drugiej – utrudni lub uniemożliwi odwołanie wójta lub burmistrza w drodze referendum.

Zdaniem ekspertów wyższy próg do rozpisania to wypełnianie woli niektórych samorządowców, którzy dostrzegli szansę na to, by się umocnić – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • BB, 2012-08-14 14:18:51

  co to znaczy nie do ruszenia wybrali ich obywatele nie spełniają pokładanych w nich nadziei lub działają na niekorzyść społeczeństwa, więc wyborcy mogą ich odwołać i koniec a nie szukają jakichś przeszkód aby było trudniej, co to w ogóle znaczy
 • ap, 2012-08-14 09:23:29

  Zastanawiam sie jakie racje państwowe przemawiaja za tego rodzaju nowelizacjami. Dlaczego parament tak zawziecie chce utrudniac prawao obywateli do referendum i dążenia do zmian nielubianej albi nieudolnej wladzy samorzadowej. Czyzby to była pratyczna realizacja pustego dotąd hasla spoleczeństwa ob...ywatelskiego  rozwiń
 • zoppoter, 2012-08-14 08:25:36

  To polscy senatorowie działają na zlecenie burmistrzów i prezydentów?