PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy poczekają na rozmowy o zadłużeniu

  • AW    15 lutego 2011 - 16:20

Planowane na 16 lutego spotkanie samorządowców z przedstawicielami rządu w sprawie zadłużenia lokalnych władz zostało przesunięte na przyszły tydzień, bo teraz nie mógłby w nim uczestniczyć nikt z ministerstwa finansów.
-  Mamy tylko informację, że 16 lutego nie może uczestniczyć w spotkaniu Hanna Majszczyk, podsekretarz stanu w ministerstwie finansów, która ze strony resortu pilotuje sprawę. Powodów jej nieobecności nie znamy – usłyszeliśmy w biurze Związku Gmin Wiejskich RP.

Związek Gmin Wiejskich RP wraz ze Związkiem Gmin Miejskich koordynują wspólne przedsięwzięcie, którego celem jest przekonanie ministerstwa finansów, by te odstąpiło od planów drastycznego ograniczenia możliwości zadłużania się samorządów.

- W rozmowach przedstawiamy stanowisko, że zmiany nie mogą wpływać na pogorszenie jakości realizowanych usług oraz ograniczać działań rozwojowych samorządów, szczególnie współfinansowanych z funduszy europejskich. Niedopuszczalne jest również "karanie" oszczędnych samorządów, które realizowały  bardziej konserwatywną politykę finansową i nie przeprowadzały w ostatnim czasie zbyt wielu inwestycji – czytamy w apelu związku do samorządowców.

Związki zwracają się bowiem do władz gmin o zwarcie szeregów.

- Sądzimy, że prognozy ministerstwa finansów dotyczące deficytu samorządów są planowane ponad miarę. Jesteśmy przekonani, że zebrane dane potwierdzą  naszą opinię – czytamy w apelu na stronie internetowej ZGW RP.

Dane, o których mowa, pochodzić będą z formularzy, gdzie władze gmin mają uwzględnić wyniki budżetowe i plany finansowe swoich samorządów.

Czytaj też: Sami policzą zadłużenie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • na zimno, 2011-02-15 19:14:42

    Uważam,że szanse na porozumienie ze stroną rządową są małe.Dotychczasowa praktyka kontaktowania nacechowana może byc trudnosciami. Widać również rozbieżnosci w merytorycznym i formalnym podejściu do wielu ważnych spraw.
  • Makrel, 2011-02-15 16:43:50

    Oficjalnie spotkanie zostało przeniesione na przyszły tydzień, ale uważam, że samorządowcy owinni naciskać by Porozmawiać jeszcze w Tym tygodniu. Jest to tak istotny temat, że nie można tej sprawy odwlekać.