PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy spotkają się z Pawlakiem w sprawie wałbrzyskiej strefy

  • PAP    15 czerwca 2011 - 19:41

Na 29 czerwca zaplanowano spotkanie samorządowców z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem w sprawie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park". Samorządowcy sprzeciwiają się powołaniu nowych członków zarządu strefy.
W środę w kancelarii premiera oraz w resorcie gospodarki został złożony protest podpisany przez kilkudziesięciu przedstawicieli samorządów, przeciw zmianom w zarządzie WSSE. W imieniu samorządowców apel złożył prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

- Wynikiem rozmów prezydenta Świdnicy z szefową gabinetu politycznego ministra gospodarki Agnieszką Sędrowską jest spotkanie ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z samorządowcami, które zapanowano na 29 czerwca - poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy Stefan Augustyn.

Czytaj też: Samorządowcy przeciw zmianom w WSSE

W zeszłym tygodniu zwyczajne zgromadzenie udziałowców WSSE "Invest Park" wybrało nowy zarząd spółki - kadencja poprzedniego dobiegła końca. Dotychczasowego prezesa spółki Mirosława Grebera (sprawował tę funkcję od 1997 r., czyli od powstania strefy) zastąpiła Urszula Solińska-Marek, zaś wiceprezesa Dariusza Kasprowicza - Lidia Jarmułowicz. Ponadto rada nadzorcza powołała na wiceprezesa Wojciecha Morela.

Nowych członków zarządu wskazali przedstawiciele resortu gospodarki. Resort ma prawo wybrać dwóch spośród trzech członków.

Jarmułowicz jest członkiem dolnośląskiego prezydium PSL - bez powodzenia startowała z list tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a Solińska-Marek nie należy do partii, ale - jak podała "Gazeta Wyborcza" - z poparcia PSL została szefową Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Prezydent Świdnicy powiedział, że resort gospodarki powinien konsultować z samorządowcami swoje decyzje. Podkreślił, że poprzedni zarząd otrzymał absolutorium rady nadzorczej i nagrodę za działalność. - Nie chcę wypowiadać się na temat kompetencji nowo powołanego zarządu, ale z tego, co wiem, nie ma takich doświadczeń, jak poprzedni prezesi - mówił wcześniej Murdzek. W jego ocenie takie zmiany mogą mieć "tragiczne skutki" dla strefy. Podał, że już teraz do samorządowców dzwonią zaniepokojeni inwestorzy.×
KOMENTARZE (2)

  • waldzio, 2011-06-16 13:57:26

    Zarząd WSSE dobrze sprawdził się w działaniu , ale trzeba pamiętać , że SSE przyciąga inwestorów po przez atrakcyjne warunki inwestowania ustalalone dla strefy przy promocji PAIiI-zu podległemu ministrowi gospodarki . Na ogół negocjacje są za wiedzą ministerstwa . Być może zarząd nie realizował w... pełni polityki resortu , a prawem ministra jest dobieranie współpracowników i minister Pawlak nie miał obowiązku powoływać wieloletnigo prezesa na nową kadencję . Twierdzenie samorządowców o wspaniałości prezesa w rozwijaniu strefy i grożącej tragedi w nowych negocjacjach jest oparte na emocjach , a nie faktach . Natomiast zorganizowanie samorządowców do obrony odchodzącego prezesa dobrze świadczy o jego zdolnościach w walce o wygodną posadę . Ciekawe jakimi argumentami dyponuje ministerstwo ????????  rozwiń
  • idealista, 2011-06-15 23:47:02

    Innym sie nie udało a nam sie uda?