PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowiec musi powiadomić urząd o prowadzeniu firmy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    12 sierpnia 2011 - 06:31
Samorządowiec musi powiadomić urząd o prowadzeniu firmy

Pracownik samorządowy, który prowadzi działalność gospodarczą musi określić jej charakter. Jeśli nie poinformuje kierownika o założeniu firmy, może dostać upomnienie lub naganę.
Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym nie może wykonywać zajęć sprzecznych lub związanych z tymi, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, jeśli wywoływałyby one uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wykonywanie prywatnej działalności gospodarczej przez pracownika samorządowego w czasie i miejscu zatrudnienia może wywoływać podejrzenie o stronniczość lub interesowność nawet wtedy, gdy dotyczy działalności nieobjętej bezpośrednio jego zakresem obowiązków pracowniczych.

Dodatkowo pracownik samorządowy nie może podejmować zajęć sprzecznych z jego obowiązkami wynikającymi z przepisów. Jeśli zajmowałby się taką działalnością, wówczas pracodawca może niezwłocznie rozwiązać z nim bez wypowiedzenia stosunek pracy lub odwołuje go ze stanowiska.

Samorządowiec prowadzący działalność gospodarczą musi złożyć oświadczenia o jej prowadzeniu, a także określić jej charakter.

Oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej pracownik składa kierownikowi jednostki, w której jest zatrudniony w terminie 30 dni od dnia jej rozpoczęcia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.