Samorządowy apel podatkowy

Władze samorządowe województwa łódzkiego oraz radni Łodzi apelują do mieszkańców miasta i regionu o przekazywanie 1 proc. swojego podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.
Samorządowy apel podatkowy
Radni Rady Miejskiej w Łodzi przyjęli w środę uchwałę, w której podkreślili, że łodzianie powinni wspierać szczególnie lokalne organizacje. "W ten sposób środki pochodzące z podatków płaconych przez łodzian zostaną wykorzystane na realizację zadań pożytku publicznego na terenie naszego miasta. Wobec ogromu potrzeb jest to bardzo pożądane" - napisano w uzasadnieniu uchwały.

Akcję, której głównym celem jest popularyzowanie przekazywania 1 proc. podatku dla organizacji charytatywnych z regionu, rozpoczął Urząd Marszałkowski w Łodzi. W ramach kampanii pojawią się plakaty informacyjne, uruchomiona została także strona internetowa www.1procent.lodzkie.pl, z której można się dowiedzieć m.in. w jaki sposób można przekazać 1 proc. podatku. Na stronie zamieszczono również aktualną listę organizacji charytatywnych.

"Przekazując 1 proc. podatku organizacjom działającym na terenie regionu, sprawimy, że te pieniądze w dużej części będą wspierać nasze inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych problemów, a tym samym przyczyniać się do rozwoju regionu" - argumentował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień w piśmie przekazanym dziennikarzom.

W woj. łódzkim zarejestrowanych jest ponad 330 organizacji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, bezdomnych czy ubogich, ale też dbają o środowisko, organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży lub zajmują się bezpańskimi zwierzętami. Według informacji samorządu województwa, w ub. roku na rzecz organizacji pożytku publicznego w regionie łódzkim przekazano niemal 21 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Głos radnych Łodzi jest niczym. Niech lepiej zniosą swoje uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją lokalną. Sami je sobie uchwalili jako jedyni w Polsce, to niech sami je zniosą.

, 2011-02-17 11:55:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU