PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowy apel podatkowy

  • PAP    16 lutego 2011 - 19:21
Samorządowy apel podatkowy

Władze samorządowe województwa łódzkiego oraz radni Łodzi apelują do mieszkańców miasta i regionu o przekazywanie 1 proc. swojego podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.
Radni Rady Miejskiej w Łodzi przyjęli w środę uchwałę, w której podkreślili, że łodzianie powinni wspierać szczególnie lokalne organizacje. "W ten sposób środki pochodzące z podatków płaconych przez łodzian zostaną wykorzystane na realizację zadań pożytku publicznego na terenie naszego miasta. Wobec ogromu potrzeb jest to bardzo pożądane" - napisano w uzasadnieniu uchwały.

Akcję, której głównym celem jest popularyzowanie przekazywania 1 proc. podatku dla organizacji charytatywnych z regionu, rozpoczął Urząd Marszałkowski w Łodzi. W ramach kampanii pojawią się plakaty informacyjne, uruchomiona została także strona internetowa www.1procent.lodzkie.pl, z której można się dowiedzieć m.in. w jaki sposób można przekazać 1 proc. podatku. Na stronie zamieszczono również aktualną listę organizacji charytatywnych.

"Przekazując 1 proc. podatku organizacjom działającym na terenie regionu, sprawimy, że te pieniądze w dużej części będą wspierać nasze inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych problemów, a tym samym przyczyniać się do rozwoju regionu" - argumentował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień w piśmie przekazanym dziennikarzom.

W woj. łódzkim zarejestrowanych jest ponad 330 organizacji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, bezdomnych czy ubogich, ale też dbają o środowisko, organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży lub zajmują się bezpańskimi zwierzętami. Według informacji samorządu województwa, w ub. roku na rzecz organizacji pożytku publicznego w regionie łódzkim przekazano niemal 21 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Uć, 2011-02-17 11:55:02

    Głos radnych Łodzi jest niczym. Niech lepiej zniosą swoje uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją lokalną. Sami je sobie uchwalili jako jedyni w Polsce, to niech sami je zniosą.